• Hakkında.
 • Tag Archives: Astroloji

  Astroloji burçların genel anlamları

  Astroloji burçların genel anlamları Burçların anlamlarını okurken, aklınızdan çıkarmamanız gereken şey siz hangi burçta doğmuş olursanız olun, sizin kişilik yapınızı, Güneşinizin bulunduğu burç belirlemez. Doğum anında almış olduğunuz bütün etkilere bağlıdır. Kişiliğin nasıl bir tarlada büyüme imkânı bulduğuda, kişiliğimizi belirleyen diğer önemli faktörlerden birisidir.

  Astroloji tarihi ve başlangıcı

  Astroloji tarihi ve başlangıcı Bu sanatın beşiği Babil kabul edilir ( Kalde). Antik çağda doğayla iç içe yaşayan insanlar, yazının bulunmasından çok önce Gökyüzündeki ışıklı cisimleri gözlemlemiş ve ayın etkilerini gözlemlemiştir. Daha sonra mezopotamya bölgesinde tarımla uğraşan halk ekinoks ve gündönümlerinin önemini çok önceden anlamış daha sonra takvimleri oluşturmuşlardır. Astronomiyle ilgili bulunan ilk tablet, İ.Ö. 8. yüzyıldadır.

  2010 yılı astroloji yıldız haritası

  2010 yılı astroloji yıldız haritası Astrolojide her insanın doğduğu andaki gökyüzü konumuna Yıldız Haritası adı verilir. Yıldız Haritası Türkiye’de bazen Doğum Haritası olarak da anılabilmektedir. Yıldız Haritası günümüzde yaygın olarak kabul edilen Batı astrolojisinde İlkbahar Ekinoksu(Nevruz) esas alınarak çıkartılır. Çıkartılan bu haritanın Takım Yıldızları yla bir alakası bulunmamaktadır. 0 Derece Koç burcu ilkbahar ekinoksunun başladığı noktadır. İlkbahar ve sonbahar ekinokslarında günler eşitlenir( 12 saat gündüz, 12 saat gece). Bu nokta esas alındıktan sonra 360 Derece […]

  Astroloji nedir 2010

  Astroloji nedir 2010 Astroloji nedir sorusuna kısaca; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır diyebiliriz.İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir.