• Hakkında.
 • Tag Archives: avı

  Bdrip nedir ?

  Bdrip nedir ? Bluray ripin iki çeşidinden biri. Bdrip’te görüntü direk blu-ray’den riplenir.Diğer çeşidi olan Brrip ise bdrip’in yeniden riplenmesi ile oluşturulur ve genelde .avi formatında olur.

  kartpostal balina avı

  kartpostal balina avı

  Morina Balığı ve Avı

  Gadidae familyasından olan morina balığının 16. yüzyıldan beri avı yapılmaktadır.
  Morina hem besin hem de gelir kaynağı olarak insanlık tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Besin değeri itibariyle en tanınan türü bilimsel adıyla Gadus morrhua olarak tanımlanır.

  Sahtelerle palamut avı…

  Fly harici sahteler palamut avında iyi netice verebilen alternatiflerdir. Çaparinin amatörlük için pek uygun olmadığını söylemiştik. Zira, amatör için uygun olan en fazla 20-30 iğneli çapari, sürü olmuş palamutun pek yüz vermeyeceği bir malzemedir. Çapari ile palamut avında, netice yüzlerce iğnesi olan çaparilerle tatminkar olur.

  Sinarit avı

  60 kulaç uzunluğunda 070 veya 080 no. misina mantara sarıldıktan sonra ucuna 4 cm.’ lik bir fırdöndü takılır.

  Balık avı ile ilgili bilgi veren siteler

  Balık avı ile ilgili bilgi veren siteler

  Lüfer ve Lüfer avı Teknikleri

  Boğaz sularının sultanı diye tanımladığımız lüfer edebiyatımıza girmiş, avcılığı için bir devirde uğruna gümüş zokalar dökülmüş, velhasıl Bogaz’la, İstanbul’un eski yaşamıyla bütünleşmiş bir balıktır.

  TRAKONYA AVI

  AVCILIĞI

  Tehlikesi nedeniyle özel olarak hiçbir avcılığı yapılmaz. Ancak gırgırlarda, fanyalı ağlarda gelebilir. Gırgırlarda gelen trakonyalar bile kakıçlarla alınarak tekrar denize atılır.

  İskorpit Avı

  Yaz ortasında, özellikle ağustos ayında iskorpitler ılık suları sevdikleri için sahile yaklaşırlar. Gece ve gündüz, sahilden veya sandaldan olta ile avcılığı yapılır. Bu mevsimde fanyalı ağlarla yapılan avı da çok iyi sonuç verir. Çok dikenli bir balık olduğu için ağdan temizlenmesi zor olsa bile etinin lezzeti bu zahmete değer.

  Levrek ve Levrek avı Teknikleri

  Av yerinden yemine, av zamanına ve avlanma tekniğine kadar deneyim isteyen bir balık olan levrek, son derece kıvrak ve kurnaz bir balıktır.