• Hakkında.
 • Tag Archives: doğu

  Güreşçi yaşar doğu biyografisi

  Güreşçi yaşar doğu biyografisi Ünlü Türk güreşçisi Yaşar Doğu, 1915 yılında Samsun’un Kavak ilçesine bağlı Karlı köyünde doğdu. Dedesinin köyü olan Emirli’de büyüdü. Güreşe orada başladı. 1938 yılında Ankara’da askerliğini yaparken minder güreşine çıktı. Bir yıl içinde millî takıma yükseldi. Oniki yıl süreyle (1939-1951) Ay-Yıldızlı mayo altındaki yerini muhafaza etti. Bu süre içinde katıldığı 7 şampiyonanın 6’sında şampiyonluğu kazandı. 1961’de Ankara’da vefat etti. Kabri oradadır.

  Güreşçi yaşar doğu hayatı

  Güreşçi yaşar doğu hayatı Yaşar Doğu (d. 1913 Kavak Samsun – ö. 1961 Ankara), hem serbest, hem de grekoromen stilde güreşen,Çerkez kökenli Türk güreşinin simge ismi. 1913 yılında Samsun’un Kavak İlçesine bağlı Karlı köyünde doğan Yaşar Doğu, I. Dünya Savaşı sırasında babasının ölmesi üzerine annesinin köyü olan Emirli’ye yerleşti. Bu köyde çok küçük yaşta güreşe başladı. Daha 15 yaşında iken yörenin en ünlü pehlivanları arasına girdi. Askere gidene kadar karakucak güreşi yaptı.

  Doğu Afrika Turu Kenya-Tanzanya

  Doğu Afrika’nın en büyük canlı göçünü canlı seyretmeye ne dersiniz… Nairobi’den başlayan turumuzda Masai Mara, Serengeti, Ngorongoro ve

  uzak doğu el sanatları örnekleri

  uzak doğu el sanatları

  Antik kitaplar

  Antik kitapları çok severim..Bunlarla dolu bir kütüphaneye düşsem çok dehşet mutlu olurdum..