• Hakkında.
 • Tag Archives: eserleri

  Necip fazıl kısakürekin vasiyeti ve eserleri

  Necip fazıl kısakürekin vasiyeti ve eserleri Fikir ve duyguda vasiyete lüzum görmüyorum.Bu bahiste bütün eserlerim, her kelime, cümle, mısra ve topyekün ifade tarzım vasiyettir. Eğer bu kamusluk bütünü tek ve minicik bir daire içinde toplamak gerekirse söylenecek söz “Allah ve Resulü; başka her şey hiç ve batıl” demekten ibarettir.

  Sait faik abasıyanık müzesi ve eserleri

  Sait faik abasıyanık müzesi ve eserleri Sait Faik’in annesi Makbule Hanım, eşi Mehmet Faik Bey’in vefatından sonra yaşamına Burgaz Adası’ndaki evlerinde devam etti. Yazar da kışları Şişli’de yazları ise adada annesinin yanına kalıyordu. Abasıyanık, hastalığının da ortaya çıkmasından sonra ömrünün son on senesinin çoğunu adadaki köşklerinde geçirdi.

  Muallim Naci hayatı ve eserleri

  Muallim Naci hayatı ve eserleri Muallim Naci 1850 yılında İstanbul’ da doğdu. Asıl adı Ömer’ dir. Babasının ölümü üzerine dayısının yanına Varna’ya gitti. Orada medrese öğrenimi gördü. Varna Rüştiyesi’nde öğretmenlik yaptı. Sait Paşa’nın özel kâtibi olarak Rumeli ve Anadolu’nun birçok kentini dolaştı. İstanbul’a geldi. Memuriyetten istifa etti. Ahmed Mithad Efendi’nin önerisiyle Tercüman-ı Hakikat gazetesinde edebiyat  sayfasını yönetmeye başladı.Ahmed Mithad Efendi’nin tarafından Tercüman-ı Hakikat’i eski edebiyat yazılarının sözcüsü durumuna getirmekle suçlanınca istifa etti.

  Namık Kemalın hayatı,eserleri,Fıkraları,kitapları,tasavvuf,Kisiliği.

  Namık Kemal,Namık Kemalın hayatı,eserleri,Fıkraları,kitapları,tasavvuf,Kisiliği.

  eski antika sanat eserleri

  eski antika sanat eserleri

  Elma ile yapılan sanat eserleri

  Elma ile yapılan sanat eserleri

  sabundan yapılan sanat eserleri

  Sabun dünyası..

  Kalemle yapılmış sanat eserleri

  Kalemle yapılmış sanat eserleri
  Çok güzel yapmışlar yapanların eline sağlık.