• Hakkında.
 • Tag Archives: Afişleri

  yeni film afişleri

  yeni film afişleri

  eski araba posterleri

  eski araba posterleri

  Eski Cüneyt Arkın Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  Asıl adı Fahrettin Cüreklibatur olan oyuncu sinemaya; Artist isimli derginin açtığı yarışma sonucunda, vatani görevini yaparken girdi.

  Eski Kadir İnanır Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  15 Nisan 1949’da Ordu’da doğan Türk Sineması’nın büyük oyuncularından Kadir İnanır, oyunculuk hayatına foto-roman’lar ile başladı ve “Son Yedi Adım Sonra” isimli film ile sinemaya geçti. Türk sinemasının yetiştirdiği yıldız oyunculardan biri olan Kadir İnanır’ın önemli filmleri arasında, başrollerini Türk Sineması’nın Sultanı olarak bilinen Türkan Şoray’la paylaştığı “Dönüş”, “Selvi Boylum Al Yazmalım”,

  Eski Fatma Girik Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  1942 İstanbul doğumlu olan oyuncu bir süre İstanbul Kız Lisesi’nde okudu.

  Sinemaya figüran olarak girdi ve “Günahkar Baba” filminde ilk kez küçük bir rolde gözüktü.

  Eski Filiz Akın Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  Gerçek ismi Suna Akın, 1943 yılı Ankara doğumlu sinema sanatçısı.

  TED Ankara Koleji ve DTCF Arkeoloji bölümünde okudu. Artist mecmuasının düzenlediği yarışmayı kazanarak oyunculuğa başladı(1962). İlk filmi Akasyalar Açarken ‘dir. Kolejli Kız, Yankesici Kız gibi “kız”lı filmlerle ünlendi. Sinemada özellikle romantik ve batılı kız rollerini canlandırdı.

  Eski Emel Sayın Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  20 Kasım 1945 Sivas doğumlu sanatçı küçük yaşında şarkıcı olmaya karar verdi. 13 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı oldu. Henüz 17’sindeyken Ankara’da Necdet Yazar’ın gazinosunda ilk defa sahnelerle tanıştı. 4 kez estetik operasyon geçiren Emel Sayın da yaşını gizleyen ünlülerden.

  Eski Hülya Koçyiğit Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  Bulgaristan göçmeni tüccar bir babanın 3 kızınından ilkidir. İstanbul ve Ankara’da ilkokula giden Koçyiğit, sanat eğitimine Ankara Devlet Konservatuarı’nın bale bölümünde başladı. Orta öğretimine Atatürk Kız Lisesi’nde devam ederken İstanbul Şehir Tiyatroları’na girdi. Lise öğrenimini Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde devam ettirdi.

  Eski Türkan Şoray Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  28 Haziran 1945de Istanbul’da dogdu. Babasi Halit Soray devlet demir yollarinda memur, annesi ev hanimiydi. Maddi imkanlarin kisitli oldugu bir ailede dünyaya geldi. Ögrenimine Rami Tas mektebinde basladi fakat sürekli mahalle degistirdiklerinden, egitimini 1956’da Feriköy ilkokulunda tamamladi.1954’te Meliha ve Halit Soray çifti bosanir. Çocuklar annede kalir. Karagümrük Sarmasik Sokak’a tasinirlar. Burada ev sahiplerinin kizi Emel Yildizla tanisir, onun sayesinde de Yesilçam’a adim atar. Bir gün onunla beraber film setine gider ve böylece ünlü “Yesilçam Sokagi”na adimini atmis olur.

  Eski Tarık Akan Resimleri Kartpostal ve Film Afişleri

  Herkes sac stili ile ayirt etmi$ abimizi , ama bu stilin en onemli ayrintisi olan kulaklari tamamen ortmek ayrintisindan bahsedilmemi$, kepce mi diye beni senelerce merak da birakmi$tir tarik abi , sonradan pehlivan filminde kulaklarini ilk defa gormu$ ve herhangi bir cem yilmaz vari kulak iriligine sahip olmadigini anlamak kismet olmu$tur.