• Hakkında.
 • Tag Archives: aylar

  Maneviyat mevsimi üç aylar regaib kandili

  Maneviyat mevsimi üç aylar regaib kandili Kameri takvime göre recep ayının ilk cuma gecesi, regaib kandili olarak kutlanır. Bu kandil, üç aylar dediğimiz mübarek aylar içinde kutlanan ilk kandildir.Regaib, kelime manası itibariyle; çok sevilen, sayılan, pahası ağır olan ihsanlar, fazilet ve bereket demektir. İhsan, rahmet ve affı yağar. Peygamberimiz, bu gecede yapılan duaların geri dönmeyip, kabul edileceğini şöyle buyuruyor:

  3 aylar maneviyat mevsimi

  3 aylar maneviyat mevsimi Zaman, bize verilen en büyük nimetlerden biri. Gece ve gündüz Allah’ın tecellilerini bize hatırlatan iki münadi. Gece ile gündüzün nimetlerinden faydalanmanın zirve imkânlarının sunulduğu bazı mevsimler vardır. Bunların başında üç aylar gelmektedir.

  2009 üç aylar bugünmü başlıyor

  Hicri ; 1 Recep 1430 bu yıl miladi olarak 24 haziran 2009 çarşamba gününe denk geliyor..Başka bir deyişle 2009 üç ayları 24 haziran çarşamba günü başlıyor. RECEB: Azametli, heybetli. Ta’zim etmek. Cennet’te bir nehir ismi. Mübarek üç ayların birincisi ve Kamerî aylardan yedincisi. * Recep Ayının Hikmeti,Önemi,Fazileti Nedir? Ebu Said-i Hudri’den naklen, Resulüllah S.A. efendimizin şöyle buyurduğunu anlatmıştır: “Allah katında ayların sayısı on iki dir.Yeri ve semayı Allah yarattığından beri bu böyledir. Bu aylardan 4 […]

  3 aylar ne zaman 2009

  3 aylar ne zaman 2009

  2009 üç 3 aylar ne zaman başlıyor

  2009 üç 3 aylar ne zaman başlıyor

  2009 üç 3 ayların başlangıcı

  2009 üç 3 aylar

  2009 üç ayların başlangıcı

  2009 üç 3 aylar ne zaman