• Hakkında.
 • Tag Archives: Fimo

  Fimo Kolye Yapımı

  Lacivert ve beyaz fimoları düz bir zemin üzerinde rulo ile düzleştiriyorsunuz. Düzleştirdikten sonra rulo yapar gibi sarıp, minik dilimler halinde kesiyorsunuz. Kestiğiniz parçaların ortasından en kalın takı çivisini geçirerek 130 derece fırında 30 dk ğişiriyorsunuz(soğuk fırına koyup,fırın soğuduktan sonra çıkartmak gerekiyor, fırınınızın ısısı yüksekse 100 derecede yarım saat pişirebilirisiniz.)

  Fimo kolye-küpe takım

  Gördüğünüz gibi spiral yaparken değişik renkler kullandığınızda ve bunlardan takılar yaptığınızda değişik modellere sahip oluyorsunuz.

  Fimo Boncuk Kolye

  Kat kat dizdiğiniz farklı renklerde fimoları keserek bu boncuklardan sizde yapabilirsiniz.

  Eski tepsiden Fimo hamuruyla ayna yapımı

  Eski tepsiden Fimo hamuruyla ayna yapımı Fimo Nedir? (Polimer Kil) Fimo oldukça yumuşak, ev fırınında sertleşmesini sağlayan plastik maddeler içeren, kolaylıkla şekillendirilebilen ve oyun hamuruna benzeyen bir modelleme malzemesidir. Sıra dışı bir ürün olan, kullanım alanlarının sınırsızlığıyla ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken polimer-kil yeryüzünde bulunan doğal killere benzemez. Fimo’yu geleneksel killerden ayıran en önemli özellikleri, renklerinin birbirleriyle kolayca karışabilmesi, renk yoğunluğunun istenildiği gibi azaltılabilmesi veya çoğaltılabilmesi, kalıp alma, yontma, oyma, boyama, parlatma ve baskı […]

  Fimo Hamuru Nedir ?

  Fimo oldukça yumuşak, ev fırınında sertleşmesini sağlayan plastik maddeler içeren, kolaylıkla şekillendirilebilen ve oyun hamuruna benzeyen bir modelleme malzemesidir. Sıra dışı bir ürün olan, kullanım alanlarının sınırsızlığıyla ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken polimer-kil yeryüzünde bulunan doğal killere benzemez.