• Hakkında.
 • Tag Archives: hava

  Hava şehitlerini anma günü şiirleri

  Hava şehitlerini anma günü şiirleri Bir orduya bir bölükle, Boş karınla, boş tüfekle, Karşı duran yiğidim. Ey benim yalın ayak, Yama tutmaz libâs giyen şehidim. Aşsız, susuz düşmana saldırıpta, Aç karnından, kurşun yiyen şehidim. Düşmanın çiğnediği vatanda can, Bedenime yüktür, diyen şehidim.

  Hava şehitlerini anma günü

  Hava şehitlerini anma günü İnsanlar çok eskiden beri havacılığa ilgi duymuşlar, uçmayı amaçla­mışlardır. İlk uçak yapım çalışmalarını Roger Bacon başlattı. Sonra Leonardo da Vinci bugünkü uçağın ilkel biçimini hazırladı. Clement Ader 1890 yılında buharla çalışan ilk hava aracını yaptı. Wright kardeşlerin 1913 yılında yaptıkları uçakla uçmalarından sonra; uçaklar savaşta kullanılmaya başlandı. Tarihte ilk uçak saldırısı 1911 yılında Trablusgarb’ta İtalyanlar tarafından Türklere karşı yapıldı. Bu savaşta uçaklardan biri, askerlerimizin ateş etmesi sonucu düşürüldü. Havacılığın ilerlemesi ile […]

  hava, su,toprak kirliliğiniönlemek için neler yapmaliyiz

  hava, su,toprak kirliliğiniönlemek için neler yapmaliyiz

  Hava Civa Otunun Faydaları

  Hava Civa Otunun Faydaları

  atmosfer ve hava olayları

  atmosfer ve hava olayları

  Hava olayları atmosferin hangi katında meydana gelir?

  Hava olayları atmosferin hangi katında meydana gelir?

  Ceviz Ağacı Oymacılığı

  Hava kuvvetlerinden emekli TSK ‘ne 25 sene hizmet etmiş, Elazığlı bir sanatçının yapıtlarını sizinle paylaşmak istedim.Eserlerin birkaçı dışında hepsi ceviz ağacından yapılmıştır.Bu eserlerde ceviz oymacılığı geleneğinin nasıl zamanla teknolojiye uyum sağladığını göreceksiniz.