• Hakkında.
 • Tag Archives: sporu

  bisiklet sporu hakkında bilgi

  Bisiklet, iki tekerlekli bisikletin gelişmesi sonucunda ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Eğlence, ulaşım ve yarışma amacıyla bisiklet sürmenin giderek yaygınlaşması bisiklet sporunu daha da geliştirmişti. Ama bu yaygınlaşmada, bisikletin yeni gelişmelerle daha rahat ve kolay kullanılır bir araç haline gelmesinin de etkisi olmuştur.

  en güzel bisiklet sporu resimleri

  en güzel bisiklet sporu resimleri

  Yüzme Sporu , Yüzme Spor Dalı , Yüzmenin Tarihçesi , Hakkında Bilgiler , Yüzme Nedir

  Yüzme Sporunun Tarihçesi

  Yüzme sporunda, Türklerin daha Orta Asya’dan göç etmeden oradaki nehirlerde ve göllerde yüzdükleri, bilinen bir gerçektir. Londra’daki British Museum’da bulunan bir kabartmada, Uygur Türkleri’nin bugünkü kulaç sitilini bildikleri görülmektedir.

  Binicilik sporu, at binicilik eğitimi

  www.istanbulbinicilik.com
  İstanbul Binicilik Kulübü . At binicilik eğitimi, binicilik kursları. Atlı arazi gezileri. İstanbul merkezli kulüp yetişkin ve çocuklar için başlangıç ve ileri düzey binicilik eğitimi vermektedir.

  Golfün temel kuralları nelerdir?

  Sevgili Golfçüler,

  Bilindiği gibi her golf sahasının kendine göre karakteristik bir özelliği vardır.Zaten;golf oyununu diğer sporlardan farklı kılan en çekici yanlarından biri de bu değil mi? Değişik bitki;örtüleri,farklı iklimkoşulları ve çeşitli zorluk derecelerindeki sahalarda yarışmak,golf oynamayı doyumsuz bir zevk haline getirir. İşte bu çok farklılık nedeniyle, golf sahalarında karşılaşılabilecek anormal durumlarda uygulanacak yöntemler, oyun komitesi tarafından, o sahaya özgü “yerel kurallar” olarak saptanır ve ilan edilir. Ancak hiçbir golf kuralı, yerel kurallar tarafından geçersiz kılınamaz. Bu ayki yazımda sizlere, yerel kurallar kapsamına giren bazı durumlardan kısa örnekler vermek istiyorum. Aşağıda bahsi geçen durumlarda, ancak sahanın oyun komitesi tarafından yerel kural olarak ilan edilmesi şartı ile, kolaylık sağlanabilir.