• Hakkında.
 • Tag Archives:

  Maneviyat mevsimi üç aylar regaib kandili

  Maneviyat mevsimi üç aylar regaib kandili Kameri takvime göre recep ayının ilk cuma gecesi, regaib kandili olarak kutlanır. Bu kandil, üç aylar dediğimiz mübarek aylar içinde kutlanan ilk kandildir.Regaib, kelime manası itibariyle; çok sevilen, sayılan, pahası ağır olan ihsanlar, fazilet ve bereket demektir. İhsan, rahmet ve affı yağar. Peygamberimiz, bu gecede yapılan duaların geri dönmeyip, kabul edileceğini şöyle buyuruyor:

  Üç ayların başlagıcı 13 haziranda başlıyor

  Üç ayların başlagıcı 13 haziranda başlıyor ÜÇ AYLAR (Şuhur-u Selase)“Üç Aylar” sonu ramazan ayı ile biten feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimidir. Bu aylar, kameri takvime göre recep, şaban ve ramazan aylarıdır. Bu aylar, rahmet dalgalarının başladığı, manevi huzur ve sükunun kalplere doğduğu, ilahi rahmetin coştuğu aylardır. Bu aylar girince, mü’minlerin ruhlarını manevi bir hava kaplar.

  2009 üç aylar bugünmü başlıyor

  Hicri ; 1 Recep 1430 bu yıl miladi olarak 24 haziran 2009 çarşamba gününe denk geliyor..Başka bir deyişle 2009 üç ayları 24 haziran çarşamba günü başlıyor. RECEB: Azametli, heybetli. Ta’zim etmek. Cennet’te bir nehir ismi. Mübarek üç ayların birincisi ve Kamerî aylardan yedincisi. * Recep Ayının Hikmeti,Önemi,Fazileti Nedir? Ebu Said-i Hudri’den naklen, Resulüllah S.A. efendimizin şöyle buyurduğunu anlatmıştır: “Allah katında ayların sayısı on iki dir.Yeri ve semayı Allah yarattığından beri bu böyledir. Bu aylardan 4 […]

  üç ayların fazileti

  3 Ayların Fazileti MÜBAREK ÜÇ AYLARA GİRİNCE SU DUA OKUNUR

  kartondan üç boyutlu ay maketi yapımı

  kartondan üç boyutlu ay maketi yapımı

  üç boyutlu kartondan yapay uydu maketi pdf

  üç boyutlu kartondan yapay uydu maketi pdf

  dünyanın üç boyutlu kartontan maketi

  dünyanın üç boyutlu karton maketi

  iron man üç boyutlu kartondan maket yapımı

  iron man üç boyutlu kartondan maket

  kartondan güzel 3 boyutlu maket resimleri

  kartondan güzel üç 3 boyutlu maket resimleri

  2009 üç ayların başlangıcı

  2009 üç ayların başlangıcı