• Hakkında.
 • Marsilya’nın Drogba rüyası  Marsilya başkanı Pape Diouf, Didier Drogba’yı kulübe geri döndürebilmek için herşeyi yapabileceğini belirtmiş. Marsilya kulübünün bu yönde çabaları olduğu uzun süredir Fransız basınına yansıyordu. Drogba da kalbinin hala Marsilya’da olduğunu ve kariyerini bitirmeden önce Akdeniz kulübünde tekrar oynamak istediğini açıklamıştı. Başkan Pape Diouf ve Drogba aynı şeyden bahsediyorlar ama Drogba’nın kariyerinin sonları ne zaman onu bilemiyoruz.

  Drogba, 2004 yılında Marsilya’da müthiş bir performans göstermiş ve Marsilya’nın UEFA kupasında final oynamasında anahtar oyunculardan biri olmuştu. Ardından Chelsea’nin yaptığı birkaç doğru transferden biri oldu ve 24 milyon sterlin karşılığında Chelsea’ye transfer oldu.

  Avrupa’nın en etkili forvetlerinin başında gelen Drogba’nın, Jose Mourinho sonrası Chelsea’de çok mutlu olmadığı birkaç kez basına yansımıştı. Drogba, Marsilya’ya dönmesi halinde İngiltere’de kazandığından çok daha düşük bir ücret kazanacaktır. Ama o Marsilya’nın son dönemdeki efsanelerinden ve Marsilya’nın başkanından, taraftarına kadar çok seviliyor.

  Her ne kadar Chelsea’nin onu bırakmayacağını tahmin etmek zor olmasada, eğer Marsilya’ya geri dönerse taraftar buna Santos’un serbest bırakılmasından daha çok sevinecektir.

  Orjinal link : Marsilya’nın Drogba rüyası