• Hakkında.
 • Facebook’ta yüz tanıma sistemi


  Facebook’ta yüz tanıma sistemi

  Dünya çapında, 500 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook üyelerini paraya çevirmek için her yolu deniyor. Üyelerini reklam avantajı olarak kullanan Facebook, kullanıcılarına yeterince saygı göstermediği için kan kaybetmeye başlamıştı.( Facebook’un Yetki Alanı Artıyor )

  Değiştirdiği güvenlik ayarları ve özel hayatı hiçe sayan yenilikler yüzünden Facebook internet kullanıcılarının tepkisini çekmişti. Site şimdi ise bu huzursuzluğu gidermek için yeni yatırımlarda bulunuyor.

  Amerika’da Devreye Girdi

  Yüz tanıma sistemini devereye sokan Facebook şimdi ise mobil kullanıcıların ilgisini çekecek yeni bir teknoloji kullanacak. Google Buzz’dakine benzer şekilde bundan sonra mobil Facebook kullanıcıları bulundukları mekan ve yerin bilgisini listelerindeki arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

  Güvenlik sorunların karşıysa ünlü sosyal ağ bu özelliğin sadece izinli kullanıcılar tarafından görülmesini sağladı. Sitenin üyeleri istedikleri arkadaşlarını bu listeye alabilecek.

  GPS kullanan bu özellik sayesinde, gittiğiniz mekanlar hızlı paylaşım ekranınızda gözükecek. Şimdilik sadece Amerika’da geçerli olan sistem önümüzdeki aylarda tüm dünyada da kullanılacak.

  kaynak