• Hakkında.
 • Otomobilde yeni fiyatlar indirimler eylül 2009


  Otomobilde yaz indirimi 2009

  Bu fiyatlar eylül ayına özel

  Otomobilde yaz rehaveti eylül ayıyla birlikte sona erdi. ÖTV’de halen bir miktar avantaj bulunmasına rağmen, temmuz ve ağustos aylarında satışlar yaz tatilinin de etkisiyle geriledi.

  Bu iki ay toplamında araç satışı yaklaşık olarak mayıs ayında satılan araç sayısı kadar gerçekleşti. Ağustosta 22 bin 537’si otomobil olmak üzere toplamda 35 bin 609 hafif araç alıcı buldu. Bu tablo ile birlikte eylül ayı sonunda bitecek olan ÖTV indirimi, markaları harekete geçirdi. Hemen hemen tüm markalarda eylül ayına özel kampanyalara start verildi. Tüm vergilerin sıfırlandığı seçeneklerden uzun vadeli kredi alternatiflerine kadar uzanan listeler bu ay markalar arasında ciddi rekabet yaşanacağı ve müşteriler için de yine hareketli bir ay geçeceği yönünde izlenim veriyor. İşte bazı markaların eylül ayına özel kampanyaları…

  CHEVROLET: Aveo ve Lacetti modellerinde 2010 model yılı araçlarda ÖTV’yi yüzde 10’a indirdi. 30 Eylül’e kadar Cruze alan müşteriler ise 2 bin 750 TL’ye varan avantajdan yararlanıyor. Lacetti modellerinde ayrıca 3+2 yıl/150.000 km artı garanti Programı hediye olarak sunuluyor.

  CITROEN: C3 Picasso satın alırken ESP, cam tavan ve alüminyum jant donanımları ek olarak istendiğinde ortaya çıkan 3 bin TL’lik fark eylül ayına özel olarak alınmıyor. Ticarî araçlarda ise Nemo Combi’deki fiyat avantajı 4 bin TL’yi buluyor.

  FIAT: Fiorino, Doblo, Scudo ve Ducato modellerinde hem ÖTV’yi hem de KDV’yi karşılayarak 9 bin TL’yi aşan indirim imkanı sağlıyor. Fiyatı 25 bin TL’den başlayan Grande Punto’lara ise 620 TL’den başlayan taksit ve 36 aya varan vadeyle ulaşmak mümkün.

  HONDA: Genellikle fiyata yönelik kampanya yapmayan marka, Civic Sedan’da müşteriye özel donanım paketleri ilgi çekiyor.

  MAZDA: Türkiye’deki satışlarını artırmayı hedefleyen marka, Mazda 6’yı 49,5 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor. Mazda 3 Sedan’ın başlangıç fiyatı ise 36 bin TL.

  MITSUBİSHİ: Colt kampanya kapsamında 3 bin TL’ye varan indirimle 2,7 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Köpekbalığı tasarımlı Lancer ise kampanya kapsamında 3,4 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla yola çıkıyor.

  OPEL: 2009 model yılına ait Corsa’da 2.6 bin TL., Astra HB ve sedanda 6.4 bin TL’ye varan indirim var.

  PROTON: 2010 model Gen2 Persona, Gen2 ve Savvy modellerinde günlük 15 TL’ye kadar inen ödeme seçenekleri sunuluyor.

  SEAT: Ibiza’nın kampanyalı anahtar teslim liste fiyatlarında bin TL indirim var.

  SKODA: VDF işbirliği ile başlattığı kredi kampanyasında 60 ay için yüzde 1,38 faiz oranıyla kredi seçeneği sunuyor.

  VW Ticari: VDF ile düzenlenen kampanyada özel kredi uygulamaları bulunuyor. Caddy, Transporter, Caravelle ve Crafter Volt modellerinde indirimli fiyatın yüzde 90’a kadarı kredilendirilebiliyor. m.taslicali@zaman.com.tr

  ZAMAN