• Hakkında.
 • Astroloji burçların genel anlamları


  Astroloji burçların genel anlamları

  Burçların anlamlarını okurken, aklınızdan çıkarmamanız gereken şey siz hangi burçta doğmuş olursanız olun, sizin kişilik yapınızı, Güneşinizin bulunduğu burç belirlemez. Doğum anında almış olduğunuz bütün etkilere bağlıdır. Kişiliğin nasıl bir tarlada büyüme imkânı bulduğuda, kişiliğimizi belirleyen diğer önemli faktörlerden birisidir.  Güneşin Anlamı: Güneş doğarken bütün doğada uyanış olmaya başlar. Çünkü Güneş, ışıktır, aydınlıktır, uyanış, farkına varıştır. Güneş bizim farkında lığımız yani Bilincimizle bağlantılıdır. Buna Ruhumuz yâda özümüzde diyebiliriz. Dünyamızı aydınlatan, can veren tek bir güneş vardır, aynı şekilde hepimizin ruhu özünde tektir, fakat ışığın kırmızı bir pencereden geçtiğini düşünürsek, Bu pencereye Koç burcu diyebiliriz.

  Eğer biz güneşin ışığını kırmızı bir pencereden görürsek onun kırmızı olduğunu düşünürüz, fakat kırmızı bir pencereden geçip mavi bir zeminden yansıyarak gelirse yâda ikinci bir pencereden, o zaman ışığı turuncu olarak algılarız. İşte bu ikinci zemin yâda pencereye Yükselen burç diyoruz yani dışarıya gösterdiğimiz yüzümüz, maskemiz. İçimizdeki ruhun ışığı mavi bir pencereden yâda bedenden çıkarak dışarıya kendisini mavi olarak yansıtıyor. Bu durumda kendimizi dışarıya yansıttığımız ışığımızla yâda yüzümüzle tanıyabiliriz. Fakat özümüzde güneşin vurduğu pencere kırmızıdır. Asıl özümüzü oluşturan ışık, gerçek özümüz renksizdir yada bütün renklere sahiptir, tıpkı Güneş gibi. Görmeye başlar, gözümüzü açarsak gördüğümüz evren bize çok şey açıklar ve şükreder mutlu bir şekilde yaşarız.

  Evrende her şey bir dönüşüm içindedir, ilkbahar ekinoksuyla Koç burcu başlar öncüdür, sonra Boğa gelir ilkbaharın sabit olduğu zamandır, sonra ikizler gelir değişkendir, Çünkü ikizlerden sonra artık yaz gelecektir. Yaz ayını Yengeç karşılar o öncüdür, sonra aslan gelir sabittir, sonra başak gelir değişkendir ve buna göre burçlar sıralanmış olur. Öncü Burçlar Mevsimlerinde öncüsüdür, Sabit Burçlar mevsimlerinde sabit görüldüğü aylardır, Değişken burçlarda mevsimlerin değişeceği aylardır.

  Böylelikle bir yıl içinde 4 Öncü,4 Sabit,4 Değişken Burç oluşmuş olur. Her dörtlüyü ise yine dört element oluşturur. Ateş, Hava, SU, Toprak, Beşinci elementse bu dörtlünün oluşmasına imkan veren ve hepsinin içinde olan Ruhtur ( İsterseniz başka bir isimde verebilirsiniz ). Kısaca Ateş sezişsel canlı, istek dolu bir kaliteyi, Hava Haraketliliği ve Düşünselliği, Su duygusallığı ve hassaslığı ve Toprakta Somutluluğu ve tutarlılığı gösterir.

  Ateş Gurubuna dâhil olan Burçlar:

  Koç(öncü),Aslan(sabit),Yay(değişken)dir. Bunlar sezişsel tiplemeye girerler. Sezişselliklerde kalitesine bağlı olarak Koç hızlı sezişselliklere güdümlere gider fakat bir yönde, Aslan da sabittir bir yönde derinleşebilir. Yayda daha değişkendir, bir istekten diğer isteğe sıçrayabilir, yerinde duramaz.

  Hava Gurubuna Dâhil olan Burçlar:

  Terazi(öncü),Kova(sabit),İkizler(değişken)dir. Bunlar düşünsel ve haraketliliği seven burçlardır.

  Su Gurubuna Dahil olan Burçlar:

  Yengeç(öncü),Akrep(sabit)Balık(değişken)tır. Bunlar Duygusal ve hassastır.

  Toprak Gurubuna Dâhil olan Burçlar:

  Oğlak(öncü),Boğa(sabit), Başak(değişken)dir. Bunlar duyumsal, pratik ve oluşturucu burçlardır. Somut şeyler ister ve ona göre yaşarlar. Gördükleri yâda dokundukları vakit inanırlar.

  Koç Penceresi: Astrolojide 1.Evin Yöneticisi, Kişisel, Lider, Atak, Cesur, Savaşıp kazanmak isteyen. Aceleci.

  Boğa Penceresi: 2.Evin Yöneticisi, Maddi, Yapılandırıcı, Oluşturucu, Üretken, Emniyetçi, Zevkine düşkün. Sabit.

  İkizler Penceresi:3.Evin Yöneticisi; Entelektüel. Düşünür, Konuşur, Araştırır, Yazar, Entelektüel. Değişken.

  Yengeç:4.Evin Yöneticisi; Evcil. Hisseder, Korur, Sever, Bakar, Biriktirir. Öncü.

  Aslan: 5.Evin Yöneticisi; Yaratıcı, Gösterişli, Güçlü, Parlamayı seven, Sanatçı. Sabit.

  Başak: 6.Evin Yöneticisi; Çalışkan, İnceleyen, mantıklı, ayrıntılarına giren, eleştirici. Değişken.

  Terazi: 7.Evin Yöneticisi; Tartan, Adil, Arabulucu, Seven, Birlik arayan. Öncü.

  Akrep: 8.Evin Yöneticisi; Yaşam ve Ölüm. Dönüştürücü, Gizli Olanı Arayan, Derin duygular duyan, ihtiraslı. Sabit.

  Yay: 9.Evin Yöneticisi; Gezgin, Filozof, Sporcu, Maceracı, Göçebe yaşayan. Değişken.

  Oğlak:10.Evin Yöneticisi; Patron, Sabırlı, İhtiraslı, Yükseklere tırmanan, disiplinli, Ciddi, Saygılı. Öncü.

  Kova: 11.Evin Yöneticisi; Birlik arayan, Yenilikçi, Bilimsel, Bağımsız, Sıra dışı olmayı seven, Zeki. Sabit.

  Balık:12.Evin Yöneticisi; Mistik, Âşık, Hayalci, Ruhsal, Evresel, ,Kendinden Geçen. Değişken.

  kaynak