• Hakkında.
 • El Yapımı Doğal Bitkisel Gliserinli Sabun


  Doğal sabun ne demektir?

  Doğal sabun kavramını doğru anlamak için önce bilmeliyiz ki, sabun yağ asitleriyle bazların reaksiyonundan oluşan kimyasal bir maddedir. Topraktan bitmediğine veya ağaçtan toplanmadığına göre, %100 doğal sabun diye bir şey yoktur.

  Doğal SabunDoğal sabun kavramı, geleneksel olana dönüş ve doğal olana daha az müdahele konseptinin bir parçasıdır. Şekli, rengi ve kokusu bir çok ek işlemlerle albenili hale getirilmiş, hammadde maliyeti minimize edilmiş ve bu amaçla kimbilir hangi yağlardan üretilmiş fabrikasyon sabuna karşı bir duruşun adıdır.

  Doğal Köy Sabunu Ne Kadar Sağlıklı?

  Doğal sabunun, “iki teneke yağa beş maşrapa kostik” gibi kaba ölçülerle ve kazanda sopayla karıştırılarak üretilmiş olması ve pazarda kilo hesabı satılması gerekmez. Doğal sabunu daha doğal ve daha sağlıklı yapanlar da bunlar değildir. Aksine yağların ve sabun bazının oranının hassas hesaplanmış olması, iyi ve tam bir karışımın sağlanmış olması, sabunu daha kaliteli ve cilt sağlığına daha faydalı yapar.

  Tehlikeli Kimyasal Katkılar

  Doğal sabunun tercih edilmesinin esas sebebi, marketlerde satılan ticari sabunlarda bulunan onlarca kimyasal maddeden hiçbirisini içermemesidir. Doğal sabunu tercih edenler, zararları bilinen ama kabul edilebilir sayıldığı için kullanılan veya henüz zararları tespit edilememiş kimyasallarla temasını kesmiş ve böylece riskten kurtulmuş olur.

  Sıradan bir sabunun içinde aşağıdaki kimyasallar yer alıyor:

  • Sodium İsethionate – deterjan
  • Stearik Asit – plastik
  • EDTA – sentetik koruyucu, göz ve sinüsleri rahatsız edebilen bir madde
  • Titanium Dioxide – beyazlatıcı
  • Propilen Glikol – petro kimya ürünü
  • Sodium Lauryl Ether Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Ether Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate – sıvı sabun, şampuan, diş macunu gibi ürünlerde kullanılan deterjanlar

  Doğal SabunLipoo Doğal Sabununda ise sadece şunlar yer alıyor:

  Palm yağı, saf zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, kanola yağı, bitki özleri ve bitki uçan yağları, bitkisel gliserin, süt, sabun bazı.

  Sahibinden.com üzerinden sipariş vermek için tıklayınız.

  Doğal Sabundaki Bitkisel Gliserin

  Yağlar ve bazın karışımından sabunun yanında doğal bitkisel gliserin ortaya çıkar. Fabrikasyon üretimde ortaya çıkan gliserin, sabundan ayrılarak daha pahalı olan cilt bakım ürünlerine katılır. Elde üretimde gliserin ayrılamadığından, ortaya çıkan sabun, aynı zamanda bir cilt bakım ürünü olur.

  Dikkat! Her El Yapımı Sabun Doğal Değildir

  Handmade (el yapımı) diye satılan, fantsastik şekil ve renklerdeki veya saydam bazı sabunların içindekiler kısmına bakıldığında, fabrikasyon sabunlarda bulunan kimyasalların aynılarının bulunduğu görülmektedir. Dekoratif kullanımı o kadar önemli değil ama, içindekiler kısmında kimyasalları gördüğünüz hiçbir sabunu temizlikte kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  Lipoo olarak, tamamı yenilebilir, doğal ve bitkisel yağları sabunlaştırıyor, bir kısım yağları da oluşan sabun içinde serbest bırakıyoruz. Ayrıca sabunlarımıza, faydalı bitki özleri ve süt katıyoruz. Bu sayede sabun, alışılmış sert ve tahriş edici yapısından çıkıyor, yumuşak ve cildi besleyen bir yapıya kavuşuyor.

  Sahibinden.com üzerinden sipariş vermek için tıklayınız.