• Hakkında.
 • 2009 fuar listesi


  2009 Fuar Takvimi Yayımlandı

  2009 YURTİÇİ FUAR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

  2009 YURTDIŞI FUAR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

  2009 DÜNYA FUAR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

  2009 ÇİN  FUAR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2009 yılında yurt içinde toplam 422 fuarın düzenlenmesine izin verildi.

  2009 yılı fuar takvimi belli oldu. Gelecek yıl düzenlenecek olan 422 fuarın, 330’u ulusal 92’si ise uluslararası katılımcılarla gerçekleştirilecek. 2009 yılında her ay bir fuar hareketliliği gözlenirken, Nisan ayının fuarlar açısından en yoğun dönem olduğu dikkat çekiyor. 2009 yılı Nisan ayında 73 fuar düzenlenirken, Ekim ayında 65, Mart ayında ise 50 fuar yapılacak.

  5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 56. maddesinin (g) bendi uyarınca, yurt içi fuarlar konusunda yapılan müracaatların incelenip karara bağlanması ve fuar şirketlerine “Yurt İçinde Fuar Düzenleme Yetki Belgesi” verilmesi ile ilgili işlemler TOBB tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda hazırlanan, “Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar” TOBB tarafından yürürlüğe konuldu.

  Söz konusu Esaslar uyarınca, yurt içinde fuar düzenleme başvuruları, fuarın düzenleneceği yerdeki Oda veya Borsalar kanalıyla TOBB’a intikal ettiriliyor. TOBB tarafından anılan Esaslar’a uygun olduğu tespit edilen fuar düzenleme başvurularına Yıllık Fuar Takvimi’nde yer veriliyor.

  Bu çerçevede, TOBB tarafından Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ve http://fuarlar.tobb.org.tr adresli internet sitesinde yayımlanan “2009 Yılı Fuar Takvimi”nde toplam 422 fuar yer alıyor. Ayrıca bu fuarların şehirlere, aylara, fuar türlerine ve konularına göre dağılımına ilişkin bilgiler de veriliyor.

  kaynak