• Hakkında.
 • Sevgililer günü hediyesi


  Sevgililer günü hediyesi

  Kişiye Özel Çift Resimli Lale

  Klasik çiçeklerden sıkıldıysanız, değişik bir şeyler arıyorsanız aşkı ifade eden bembeyaz lale üzerine sevdiğinizin ve kendinizin resmini basalım. Özel olarak tasarlanmış cihaz sayesinde tüm Dünyanın hayranlığını kazanmış bembeyaz lalelere resminizi basıyor, özel kutusunda şık tasarımı ile size özel laleler yapıyoruz. Dilerseniz resim yerine laleler üzerine istediğiniz notu da yazabiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, sizin ve hediye olarak vermek istediğiniz kişinin resmini veya lale yapraklarında görmek istediğiniz notu bize göndermeniz.

  İncelediğiniz kişiye özel çiçek, çift lale ve çift resim için tasarlanmıştır. Tekli resimler veya çiçek çeşitleri için benzer ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.
  Anavatanı Kazakistan’dır. Türkiye’nin çoğu yerine özellikle Nevşehir ve bölgesine doğal olarak yayılmıştır. Soğanlarının üzerinde zarımsı bir örtü bulunur. Etli ve yeşil 2-8 yaprağı vardır. Çiçekler, saplar ucunda çoğunlukla bir, bazen ikidir. Çiçek parçaları altılıdır. Kırmızı, sarı ve ara tonlarda renklere sahiptir.
  16’ncı yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafindan Hollanda Kralı’na gönderilen laleler, ilk başta Hollandalılar’ı ve kısa zaman içerisinde tüm Avrupalılar’ı hayranlık içinde bırakmışlardır.
  Kültürel açıdan lale
  Lale özellikle doğu kültür ve mitolojilerinde özel bir yere sahiptir. Edebi eserlerde sıkça kullanılmasının yanı sıra mitolojilerde de lalenin ortaya çıkışına dair farklı ve çok çeşitli hikayeler bulunmaktadır. Bunların en ünlüsü ve özellikle doğu edebiyatında en sık kullanılanı Pers mitolojisindeki lalenin kökeni söylencesidir. Bu söylenceye göre yaprağın üstündeki bir çiğ tanesine yıldırım düşmüş, böylece çiğ tanesi ve yaprak alev almıştır. Daha sonra donarlar ve lale meydana gelir. Bu hikayeden yola çıkarak, lale çiçeğinin ortasındaki koyuluğun bu yanma işleminin sonucu olduğuna inanılırdı.

  Neden Kişiye Özel Hediyeler…

  Sevdiğiniz birine, “kişiye özel hediye” aldığınızda…
  Bu hediyenin bir eşi daha yoktur.
  Sadece hediye ettiğiniz kişiye özel hazırlanmıştır.
  Yetişkinden çocuğa, kadından erkeğe tüm insanların en beğendiği hediyeler,
  kendine özel hazırlanmış olanlardır.
  Kişiye özel hediyeler ömür boyu hatıra olarak saklanabilecek,
  çok anlamlı ve farklı hediyelerdir.
  Kalabalık bir ortamdaysanız oradaki en ilginç hediyelerden
  birini veriyorsunuzdur.
  Sevdiklerinize orijinal, ilginç ve sıra dışı bir hediye vermek
  istiyorsanız bir Kişiye Özel Hediye tam size göre olacaktır.
  Seçtiğiniz ürüne sevdiğinizin resmini, adını,
  istediğiniz bir yazıyı vs. ekleterek aldığınız hediyeyi daha
  güzel ve özel bir hale getirebilirsiniz…


  Kişiye Özel Lale – Fotobaskılı ve Çift Resimli