• Hakkında.
 • cilt bakımı için öneriler


  Cilt Bakımı İçin İpuçları!

  Cilt bakımı sırasında birkaç püf noktayı bilmek hem zamandan, hem malzemeden tasarruf etmenizi sağlar. İşte size cilt güzelliğiniz için kurtarıcı birkaç bilgi:
  Cilt Bakımı İçin İpuçları!

  Cilt Güzelliği

  -Toniğinizi önceden buzdolabına koyup soğutun. Soğuk tonik ile uygulama cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.
  -Yüzünüzü temizlerken alın çizgisi ve kaşlar dahil, tüm yüzünüze temizleme malzemesi sürün. Yoksa bu bölgede yağlanma ve kepeklenme olabilir.
  -Yüz temizliğiniz sırasında sürtünme kat sayısını azaltmak için, havlu veya süngerden ziyade, ellerinizle yıkamaya özen gösterin. Yıkadığınız suyun ılık olması, sabunun yağ ve kirleri daha iyi eritmesine yardımcı olur.
  -Yüzünüzde maske ile banyoyu sıcak su ile doldurup, keyif yapın. Sıcaklık aktifleri harekete geçireceği için, maskenin etkisi artacaktır.
  -Güneşlenmeden önce cildinize derinlemesine temizlik yapın. Daha kalıcı ve eşit bir bronzluk sağlarsınız.
  -Yüzünüzde oluşan ince çizgilerle başa çıkmak için, bir kaba salatalık suyu sıkarak, ince bir bez yardımıyla cildinize uygulayın. Salatalık doğal sıkılaştırıcıdır, tonik görevi görecektir.
  -Banyo esnasında cildiniz, aldığı buhar sebebiyle gözeneklerini açar. Yüz maskesi için en uygun zaman banyo sonrasıdır.
  -Cildi susuz bırakmak, kırışıklıklara yol açar. Nemlendirici kremlerin yanı sıra bol su için.
  -Gözleriniz yorgunsa, soğuk salatalık dilimlerini 3 dakika göz kapaklarınızın üstünde tutun ve soğuk suyla yıkayın.
  -Nemlendirici sürerken mutlaka boyun bölgesine de uygulayın. Bu bölgede engelleyeceğiniz her kırışıklık, daha genç görünmenizi sağlayacaktır.
  -Biten kremlerinizi son damlasına kadar kullanmak için, tüpleri ağzı kapalı durumdayken, akan sıcak suyun altında tutun. Rahatça aktığını göreceksiniz.
  -Güzellik salonuna gidecek vaktiniz yoksa, haftada bir kez evde bakım uygulayabilirsiniz. 1 kaşık süt tozu, yarım kaşık süt, 1 damla balı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu macunu yüz ve boyun bölgesinde 10 dakika kadar kurutun. Soğuk suyla durulayın. Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.
  -Göz çevresinde krem kullanırken, püf noktası kremi içe doğru yedirerek sürmektir. Böylece krem bu bölgeye daha çok nüfuz eder.
  -Gözleriniz şişince, soğuk süte batırılmış pamuğu 10 dakika kompres yapın ve göz kapağı çevresine hafif baskı uygulayın.
  -Gülümsemekten vazgeçmeyin. Hem kendinizi iyi hissedersiniz, hem ağzın etrafındaki bağlayıcı dokular sıkılaşarak, yüz şeklinin korunmasına yardımcı olur.

  kaynak