• Hakkında.
 • parfüm seçimi


  parfüm seçimi

  Kokunuzla Büyüleyin!

  Parfüm alırken kararsızlık mı yaşıyorsunuz? Teninize en uygun kokuyu bulamadınız mı? Parfümünüzün daha kalıcı olmasını mı istiyorsunuz? Tüm soruların cevapları ve daha fazlası için parfüm almanın ve kullanmanın püf noktaları.
  Kokunuzla Büyüleyin!
  parfum-secimi
  En doğru kokuyu bulabilmek için parfüm alışverişini sabah saatlerinde yapmanız gerekir. Yeni uyandığınız için kokulara karşı hassassınızdır ve daha iyi ayırt edebilirsiniz.
  Parfüm kokusunu test etmek için şişeden değil bileğinizi sıkarak koklamayı seçin. Kesin sonuç için parfümü bileğinize sıktıktan sonra 2 dakika bekleyin ve koklayın.Her gün yeni parfüm markaları piyasaya sürülüyor. Kimi markalar ise toplumun büyük bir kesimi tarafından ilgi görüp moda oluyor. Parfüm tercihinizi yaparken moda kurbanı olmak yerine teninize uygun olan parfümü seçin.
  Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız aynı kokuya sahip vücut kremi satın alıp banyodan çıktıktan sonra nemli vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kıyafetlerinizin üzerine sıkacağınız iz bırakmayan birkaç damla parfüm gün boyu kalıcılığı korumaya yardım edecektir.
  Kalıcılığı sağlamanın diğer yolu kulak arkası, dekolte bölgesi ve boynunuza hafif miktarda parfüm sıkmaktır.
  Güneşlenirken vücudunuzda parfüm olmamasına dikkat etmelisiniz. Güneş altında sıkılan parfümler ciltte lekeler oluşmasına sebebiyet verir.Yaz günlerinde çiçek kokulu hafif parfümleri, kış günlerinde ise baharat kokulu parfümleri tercih edebilirsiniz. Gündüz hafif parfümleri geceleri biraz daha ağır kokulu parfümleri kullanabilirsiniz.
  Parfüm kullanımında en doğru yöntem sadece bir parfüm sıkmaktır. Birden fazla parfüm sıktığınızda kokular birbirine karışır ve ortaya hoş olmayan sonuçlar çıkabilir.
  Erkek parfümü kullanmak çoğu zaman etkileyici sonuçlar doğurur. Kalıcı ve fark edilir kokusuyla erkek parfümlerini tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise parfümün çok ağır ve çok erkeksi olmaması.

  Spor yaparken parfüm sıkmak yerine terlemeyi ve ter kokusunu önleyici deodorantlar tercih edebilirsiniz

  kaynak