• Hakkında.
 • yüz masajı nasıl yapılır


  yüz masajı nasıl yapılır

  Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda!

  Stres, hava kirliliği, sigara kullanımı, dengesiz beslenme, yaş ilerlemesi gibi birçok faktöre bağlı olarak yüzünüzde kırışıklar oluşabilir. Doğru hareketler yapacağınız yüz masajı ile kırışıkları geciktirebilirsiniz!
  Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda!
  Kırmızı Çiçek
  Yüz masajına başlamadan önce makyajınızı iyice temizleyin. Makyaj temizlemek için tonik, jel gibi kozmetik ürünler ya da tatlı badem sütü gibi doğal ürünler tercih edebilirsiniz.
  Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ellerinize sürün. Elinizdeki kremi önce boynunuza ve etrafına yuvarlak hareketlerle masaj yaparak yayın.
  Çeneden başlayarak şakaklara doğru masaj yapmaya başlayın. Hareketleriniz dairesel ve yukarı olmasına dikkat edin. Çene ve şakak bölgesine uygulayacağınız masajın süresi 3 dakika olmalıdır.İşaret ve orta parmaklarınızla dudak çevresine yarım daireler çizerek masaj yapın. 30 saniye kadar işlemi tekrarlayın.
  Burun, yüzünüzün en yağlı bölgelerinden biridir. Burun bölgesindeki hücrelerin yenilenmesi ve nefes alması için dairesel ve hızlı hareketlerle masaj yapın. Masaj hareketinin aşağıdan yukarı doğru olmasına dikkat edin. 1 dakika masaj yapmak bu bölge için yeterlidir.
  Yüzdeki yağlı bölgelerden biri de alındır. Buna rağmen en erken kırışıklık görülen bölge olabilir. Kırışık oluşumunu önlemek için yukardan aşağı yatay çizgileri takip ederek 1 dakika masaj yapın.
  Göz kenarları yüzün en hassas kısmıdır. Bu yüzden sadece işaret parmaklarınıza bir miktar krem alıp şakaktan buruna ve burundan şakaklara doğru inen daireler çizerek çok hafif masaj yapın. Göz kenarında kalan fazla kremi pamuk yardımıyla temizleyin.
  Son adım olarak pamuğun üzerine bir miktar tonik döküp, yüzünüzü ve boynunuzu silin. Bu işlem yüzünüzün rahatlamasını sağlayacaktır.
  Kırışıklıklarla savaşmak ve yaşlanma işaretlerini yok etmek parmaklarınızın ucunda. Haftada 2 kez yüz masajı yaparak var olan kırışıkların azalmasını ve hiç oluşmamasını sağlayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalar gibi bu masajı da alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyoruz. Faydalarını çok kısa sürede göreceksiniz.