• Hakkında.
 • 2009 – 2010 moda rengi


  2009 MODA RENGİ : MİMOZA SARISI

  mimoza20sar

  Dünyanın önde gelen renk enstitüsü Pantone 2009’un en moda rengi mimoza sarısı olacağını açıkladı. Pantone genel olarak ‘iyimser’ sarının pek çok tonunun benimseneceğini düşünüyor.

  Dünyanın önde gelen renk enstitüsü Pantone, 2009’da sarının, özellikle de mimoza ağacı çiçeklerinin rengi olan ‘mimoza sarısı’nın öne çıkacağını açıkladı. Pantone Renk Enstitüsü yöneticisi Leatrice Eiseman, sarının harika bir sembolik renk olduğunu söylerken, “Sarı hep sıcaklık, güneş ve mutlulukla ilişkilendirilmiştir, şu sıralar ihtiyaç duyduğumuz tüm iyi şeylerle yani…

  İnsanlar sarının atmosferi aydınlattığını bilir. 2009’da daha önce rastlamadığınız yerlerde sarıyla karşılaşmaya hazırlanın” dedi. Moda dünyasının birkaç sene önce kucak açtığı turuncu, son zamanlarda yerini yavaş yavaş sarıya bırakırken, ev tekstilinde de bu renge doğru gidiş var.

  Dekorasyon firması Lifetime Brands Inc.’te global trend ve tasarımlardan sorumlu Tom Mirabile de Paris ve Milano’daki ev eşyası firmalarının da çoktan sarının etkisi altına girdiğini söylüyor. (ap)

   

  Graphicart Murat Yalçın‘a göre ise profesyonel tasarımcılar tarafından Paris ve Milano fuarları baz alınarak hazırlanmış olan 2008 Yaz Moda renkleri şunlardı.

  kaynak