• Hakkında.
 • Estetik ameliyatı ücretleri ne kadardır?


  Alın germe: 3000-5000 YTL
  Burun estetiği: 2500-8500 YTL
  Endoskopik yüz germe: 3500-15000 YTL
  Dudak büyütme: 500-1500 YTL
  Çene estetiği: 1500-3500 YTL
  Saç ekme: 1500-3500 YTL
  Göz estetiği: 1500-5500 YTL
  Kepçekulak düzeltme: 1500-3500 YTL
  Yağ enjeksiyonuyla yüz dolgunlaştırma: 1800-5500 YTL
  Boyun germe: 3500-8000 YTL
  Lazerle leke silme: 1000-3000 YTL
  Popo kaldırma: 3000-7000 YTL
  Liposuction: 2000-10000 YTL
  Meme büyütme, dikleştirme: 3500-8000 YTL
  Karın germe: 3000-10000 YTL
  Minimum toplam: 33.300 YTL (Yaklaşık 22 bin dolar)

  Estetik Burun Ameliyatı

  Sosyal yaşamda kişiler arası ilişkilerde vücudun en fazla dikkat çeken bölümü yüz bölgesi olup, yüzünde en belirgin bölümü burundur. Bu nedenle birey kendisini rahatsız eden burnunu, iç dünyası içinde incelemekte, bu durumda sıkıntısını arttırmaktadır. Bu problemin düzeltilebilir olması, Estetik burun ameliyatının (burun estetiği ameliyatı) estetik cerrahi operasyonlar arasında en sık yapılanı olarak plastik cerrahi pratiğindeki yerini almasına yol açmıştır.

  Estetik burun ameliyatı; burnun boyutlarını küçültmek veya büyültmek, ucunu yeniden şekillendirmek, burnun kemerini uzaklaştırmak, üst dudak ile burun arasındaki kötü açıyı ve/veya burun ile alın arasındaki açıyı düzeltmek amacıyla uygulanır. Bazı vakalarda görünümü düzeltmek amacıyla doku ilave etmek gerekir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek ameliyatla gerçekleştirilir. Yöntemin kapsamı, ne gibi değişikliklerin arzulandığı ve cerrahın neyi uygun bulduğuna dayanır.

  Estetik burun ameliyatı (rinoplasti); burnun fiziksel görünümünün düzeltilmesi, nazorespratuar yani nefes alıp verme fonksiyonlarının düzeltilmesi yanında hastanın psikolojik beklentisinin düzeltilmesinide amaçlar. Rinoplasti ameliyatı, burun şeklinin düzeltildiği bir girişim olmakla birlikte, burun içindeki eğriliğin düzeltilmesi, burnun dış kısmında da bir düzelme sağlayacaktır. Özellikle bu durumun aynı operasyon sırasında düzeltilmesi son derece önemlidir.

  Estetik burun ameliyatı – rinoplasti (burun estetiği), tüm estetik cerrahi operasyonları arasında cerrahın en çok bilgi, beceri ve deneyimine bağlı olduğu operasyonların başında gelir. Bu ameliyatda hem fonksiyonel hem de dış görünüm düzeltilecektir. Burun, yüzün ortasındaki en belirgin organdır. Bu yüzden yapılacak ameliyat, son derece dikkatli ve deneyimli ellerde yapılmalıdır.

  Bir plastik cerrahın estetik burun ameliyatı (rinoplasti) olmak isteyen hasta ile daha ilk konuşma sırasında hastanın psikolojik durumunu anlamaya çalışması, ameliyat sonrası elde edilebilecek ideal sonucun hastanın kafasındaki değil, plastik cerrahın elde edebileceği sonuç olduğunu, ameliyat ve ameliyat sonrası olabilecek komplikasyonları ile hastaya ayrıntıları ile anlatması gerekmektedir.

  Her insanın burnundaki kemik, kıkırdak ve deri yapısı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla burun ameliyatı sonrası oluşacak sonuç da her hastada farklı olacaktır. Yine de en önemli şey, her hastaya farklı burun planlaması yapıp operasyonu gerçekleştirmektir. Kişinin kendi yüzüne giden, başkaları tarafından eleştiri almayan, yüzüne yakışır bir burun herkes açısından başarılı bir sonuçtur.

  Estetik burun ameliyatı, genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilmekle birlikte, çoğunlukla genel anestezi tercih edilmektedir.

  Çoğu estetik burun ameliyatındaki kesiler burun kanatlarının içine yapılır ve oradan çalışılır. Kesi, cerraha kemik ve kıkırdakları kesmesi, tıraşlaması, yeniden şekillendirilmesi ve dış görünüşünü değiştirmek amacıyla manevra yapması için giriş kapısı sağlar. Ameliyatı takiben kemik ve kıkırdakları yeni pozisyonda korumak için burna alçıdan bir atel uygulanır. Sıklıkla burun orta kıkırdağını korumak için, özellikle de orta kıkırdakta cerrahi uygulandıysa, burun tamponları yerleştirilir.

  Estetik burun ameliyatı (burun estetiği) ortalama iki saat sürmektedir. Estetik burun ameliyatı esnasında, burun derisi altına yapılan uzun etkili lokal anestezik sayesinde hastalar ameliyat sonrası hiç ağrı duymamaktadırlar. Göz altlarında bir miktar şişme ve morluklar oluşmakta; ameliyatın ertesi günü en fazla olan şişlik ve morarmalar, genellikle bir hafta içinde tamamen kaybolmaktadır. Rinoplasti ameliyatı sanılanın aksine ameliyat sonrası dönemi hasta için çok rahat geçen ağrısız bir ameliyattır. Operasyon sonrası burun tamponları 2 gün sonra çıkartılır, 5. günde alçı değişikliği yapılır, 10. günde ise alçı tamamen çıkartılır. 10 gün sonunda hasta iyileşmiş olup burunda ve yüzünde şişlikler olacaktır. Bu şişlikler 1 ay sonra büyük ölçüde geçse de nihai iyileşme 6 ayda tamamlanacaktır.Hastane ve masraflara göre 2.000 tl’den başlamaktadır