• Hakkında.
 • hadise nin hobileri


  hadisenin-hobileri

  hadise nin hobileri

  Tüm boş zamanlarında müzikle ilgilenen Hadise genellikle söz yazıyor müzik besteliyor stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturuyor. Bunların yanında spor yapmayı arkadaşlarıyla takılmayı ve iki kız kardeşi erkek kardeşi ve annesiyle zaman geçirmeyi de seviyor

  Türk asıllı Belçika’lı şarkıcı.

  Hadise 22 Ekim 1985 günü Belçika’da Sivas’lı bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya geldi. Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak Belçika’nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye’deki Popstar gibi) Idool 2003’te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de kendisine yapımcılar tarafından albüm çıkarmak için teklif geldi.

  Hadise’nin ilk single’ı Sweat (Terle – 1 Kasım 2004) çıktı ve single’ın hit olmasıyla müzik kanallarında klipleri sık sık gösterilmeye başlandı. Hadise ikinci single’ı Stir Me Up (Kışkırt Beni – 6 Mayıs 2005) tüm Avrupa’da farkedildi ve çıkış parçası “Stir me up” pek çok Summer Hits albümüne girdi. Üçüncü single’ının adı olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız – 9 Ekim 2005) daha sonra Hadise’nin lakabı haline geldi. Dördüncü single’ı Ain’t No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir versiyonu oluşturuldu. Hadise’nin beşinci single’ı Bad Boy (Kötü Çocuk – 4 Ağustos 2006) yazın piyasaya sürüldü ve diğer albümler gibi o da dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı. 3 Ekim 2007 tarihinde yeni single çalışması olan “A Good Kiss” adlı şarkısını piyasaya çıkardı ve yeni klibini İstanbul’da çekti.

  Bu sene sık sık Türkiye’ye gelen Hadise başta Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde yer aldı. Bu sırada hayranı olduğu Tarkan’la sahneye çıkma fırsatı yakalayan Hadise bundan dolayı çok mutlu oldu. Popstar adlı yarışma programında sunuculuk yaptı. Esquire Tempo ve Aktüel dergilerine kapak oldu.

  Türkiye’de ; Runltd. menajerlik şirketi (Süheyl Atay) ile 2006 Nisan tarihinden itibaren çalışmaktadır.

  Hadise ilk Türkiye Konserini Izmir “Loop” Kulübünde verdi. Türkiye´ye bu dönem getiren ve Samantha Fox`un Menejeri olan Ataner Sapci AfterShows Management (ONESS) idi. Büyük ilgi gören Hadise Mekani tasirtti.

  Kendisine örnek olarak Christina Aguilera Brandy ve Beyonce’yi gördüğünü belirten Hadise; Prince Janet Jackson Tina Turner Alicia Keys Toni Braxton Jamiroquai ve U2’nun da yaptığı müziği etkilediğini söylüyor. Şarkılarında klasik rock soul ve diğer dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtiyor.

  Hadise müzikal kariyerinin yanı sıra akıcı bir şekilde Flemenkçe Fransızca Almanca Türkçe ve İngilizce konuşabiliyor ve Hasselt’te pazarlama üzerine ihtisas yapıyor. Tüm boş zamanlarında müzikle ilgilenen Hadise genellikle söz yazıyor müzik besteliyor stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturuyor. Bunların yanında spor yapmayı arkadaşlarıyla takılmayı ve iki kız kardeşi erkek kardeşi ve annesiyle zaman geçirmeyi de seviyor.

  Albümleri
  2005 “Sweat” –
  2006 “Sweat – Special Edition” –

  Single’ları [değiştir]Yıl Başlık Albüm BEL
  2004 “Sweat (şarkı)” Sweat 19
  2005 “Stir Me Up” Sweat 22
  2005 “Milk Chocolate Girl” Sweat 13
  2006 “Ain’t No Love Lost” Sweat 45
  2006 “Bad Boy” Sweat 22
  2007 “A Good Kiss” A Good Kiss