• Hakkında.
 • hazal kaya röportaj


  http://www.hurriyet.com.tr/_np/6218/7766218.jpg

  “Genco” ile tanıdığımız ve “Aşk-ı Memnu” dizisiyle bir çok kişinin gönlüne taht kuran Hazal Kaya ile, dizi ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştuk…

  Seni Genco dizisiyle tanıdık. Aşk-ı Memnu ile birlikte de hayran kitleni genişlettin. Yer aldığın iki dizinin de çok beğenilmesi sence şans mı?

  Evet. Aşk-ı Memnu’nun, oyuncu kadrosu ve konusu itibariyle zaten yüksek reyting alacağı belliydi. Ama Genco’nun tutması benim için çok büyük bir şans oldu. Halk neyi seçecek, izleyecek belli olmadığı için şans olarak değerlendiriyorum.

  Genco’dan sonra diğer oyuncuların yer aldıkları diziler çok fazla tutmadı. Burada en şanslı sensin. Bu konuda ne düşünüyorsun?

  Bunu popülerlik anlamında sönmek diye düşünüyorum. Orada oynadığımız tüm arkadaşlarım gerçekten yolun başında olmasına rağmen iyi oyunculardı. Onlarla çalışmak benim için çok büyük bir şanstı. Benim yine burada şansım konuştu.

  Okul ve oyunculuk birlikte nasıl gidiyor?

  Çok zor gidiyor. Kendime ayıracak vaktim yok. Ama mümkün olduğunca bir saat de olsa kendime zaman ayırmaya çalışıyorum.

  Nihal hem ailesini kıskanan hem de kuzenine aşık bir kız. Ama duygularını belli edemiyor. Peki Hazal kıskanç mıdır?

  Kıskançlık doğal bir şey ama çok fazla kıskanç olduğumu söyleyemem. Ben de sahipleniciyimdir. Nihal gibi her şeyin benim olmasını istemem ama sahipleniciyimdir.

  Her şeyi içine mi atarsın?

  Hayır atmam.

  Birine aşık da olsan belli eder misin?

  Evet ederim.

  Nihal’in giydiği kıyafetler onun güzelliğini örtüyor. Neden güzelliğini ön plana çıkaracak kıyafetler giymiyor?

  Bihter’le çok yakın arkadaş olacak ve Bihter onu değiştirecek. Bir anlamda da kendine benzetecek. Şimdilik Nihal’in vücut hatlarını saklıyoruz. Nihal’in hem karakterinde hem de kıyafetinde olacak olan büyümeyi yansıtmak için o kıyafetleri tercih ediyoruz. Bireysel olarak baktığımızda Nihal’in gördüğü kadın matmazel. Sürekli o ev içinde olduğu için onu örnek olarak görüyor. Bihter’in gelişiyle biraz daha renkli, daha mini giymeye başladı. Zamanla iyice değişecek.

  Dizide Nihal’i neler bekliyor?

  Kitabı okuyanlar zaten Nihal’in ne tür süreçlerden geçeceğini biliyorlar. Bir anlamda Behlül’e olan aşkı ortaya çıkıyor. Okuyanlar da devamında neler olacağını biliyor zaten.

  Tanınmanın avantajları ve dezavantajları neler oldu?

  Rahatça gezip dolaşmak, arkadaşlarımla gittiğim bir yerde rahatça kahkaha atmak vs. kısıtlayıcı olabiliyor. Cool görünme çabasına hiç girmediğim için insanlar bazen “o mu değil mi” diye tereddütte kalıyorlar. Gittiğim yerde daha ayrıcalıklı karşılanmak gibi bir durum oluyor ve bence bu çok yanlış. Ben bunu hep okul arkadaşlarıma da söyledim. Benim bir cafe’de garsonluk yapmamla oyunculuk yapmam arasındaki tek fark insanların beni tanıyor olması. Bu da bir meslek. Şan, şöhret sadece onun getirisi. Yaşım itibariyle büyümem ve kendimi geliştirmem dışında hiçbir fark olduğunu düşünmüyorum.

  Genç kızların hayranı olduğu Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaşıyorsun. Birçok insan sana özeniyor. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

  Bunu çok normal karşılıyorum. Kıvanç insan anlamında benim çok sevdiğim ve ağabeyim dediğim biridir. Gerçekten çok iyi ve temiz kalpli bir insan. Oyunculuk anlamında bakarsak; ben Kıvanç’tan yaşı ve tecrübesi itibariyle o kadar çok şey öğreniyorum ki! Bana çok yardımcı oluyor; o yüzden bizim ikili sahnelerimiz çok beğeniliyor. Bunun nedeni tamamen paylaşım. Oyunculuk anlamında, insani anlamda çok şey paylaşıyoruz.

  Kıvanç Tatlıtuğ hayranları tarafından nasıl tepkiler alıyorsun?

  Komik bir anımı anlatmak istiyorum; annemle alışveriş yapıyorduk. Bir mağaza kapısının önünde annemin gelmesini bekliyordum. Tam annem gelirken bir kız bana “ondan uzak dur” dedi. Annemle çok şaşırdık ve birbirimize bakıp güldük. Ama bunun yanında “çok yakışıyorsunuz” diyenler de var. Her çeşit tepkiyi alıyoruz.

  Çok yakışıklı birisiyle oynuyorsun. Bir etkileşim oluyor mu?

  Hayır. Ben hep oyunculuk anlamında düşünüyorum bunları. Etkileşim de ancak oyunculuk anlamında oluyor. Mesela onun yaptığı bir şeyi ben tepkimle tamamlayabiliyorum. Bazen sessiz sahneler oluyor. O sahnelerde o beni tamamlıyor, ben onu tamamlıyorum. Bu durum setteki herkes için geçerli.

  Menajerliğini annen yapıyor. Neden?

  Benim annem avukat. Hukuki kuralları da biliyor. Bu yüzden başka birine ihtiyaç duymadık. Bu önümüzdeki dönem için geçerli olmayabilir. Benim yaptığım işler büyüdükçe annem bu konuda yetersiz kalabilir; ama şimdi annem hem en yakınım hem de bu konuda bilinçli.

  Annen baskıcı bir insan mıdır?

  Hayır, annemle çok iyi bir ilişkimiz var. Biz daha çok ortak karar alıyoruz. Bir konunun artılarını eksilerini konuşup ortak noktada buluşuyoruz. Dünyanın en özgürlükçü annelerinden birine sahibim.

  Oyunculuk adına neler yapmayı planlıyorsun?

  İtalya’da okumayı düşünüyorum. İtalya hayalimden vazgeçtiğimi düşünüyorlar ama böyle bir şey yok. Aşk-ı Memnu kariyerimle ilgili büyük bir adım ve aslında benim B planım. İtalya’da tutunamaz, buraya dönersem Aşk-ı Memnu’nun 2’nci Nihal’i olmuş olacağım. Benim için Aşk-ı Memnu’nun en büyük avantajı bu.

  Nihal’le Hazal’ın ortak yönleri neler?

  Tek ortak yönümüz duygusallığımız.

  Aşk hayatın nasıl?

  Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum.

  Peki seni nasıl erkekler etkiler?

  Aklı başında erkekler etkiler

  kaynak

  hazal kaya röportaj,röportajı,  röportajlar,  röportajları