• Hakkında.
 • başbakanlığın telefon numarası


  başbakanlık telefon numarası başbakanlığın telefon numarası

  Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, ‘Alo Başbakanlık’ hattını açtı. (0312) 419 98 98 numaralı telefonu arayanların şikâyet ve istekleri kayda alınacak. Talep sonucu adrese yazılı olarak iletilecek.

  Vatandaşların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlık makamına yaptıkları başvurular artık telefonla da iletilebilecek. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, ‘Alo Başbakanlık’ hizmeti sayesinde bugüne dek sadece mektupla ve elektronik ortamda gönderilen ihbar, şikâyet teklif ve dileklerin telefon aracılığıyla da ilgililere ulaştırılabileceğini açıkladı.
  Şikâyet ve talep sahipleri, ses yanıt sistemi aracılığıyla yönlendirilecek. Başvuru sahipleri elektronik ortamda kayda alınacak. Bu kayıtlar, görevliler tarafından deşifre edilerek değerlendirilecek ve yapılan işlemin sonucu ilgili vatandaşın adresine yazılı olarak iletilecek.
  Başvuru sahipleri de, ‘Alo Başbakanlık’ servisini arayarak, Başbakanlık’ta daha önce işlem gören yazılı başvurularının hangi aşamada olduğunu da öğrenebilecek. Sesinin kayda alınmasını istemeyenler halkla ilişkiler danışmanlarıyla karşılıklı konuşma şansını da bulabilecek.