• Hakkında.
 • Tag Archives: yunus

  Türk dil bayramı ve yunus emre anma etkinlikleri

  Türk dil bayramı ve yunus emre anma etkinlikleri Her yıl karaman ve tüm dünyada türk dil bayramı ve yunus emreyi anma  etkinlikleri düzenlenmektedir. Türk dil bayramı törenlerinin  şenlik, festival ve etkinliklerden farklı bir önemi vardır.

  Türk dili bayramı ve yunus emre anma

  Türk dili bayramı ve yunus emre anma Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır.13 Mayıs 1277 tarihli Karamanoğlu Mehmet Bey’in bu fermanın ve Türkçenin devlet dili olarak kabul edilişinin 731.yılı her yıl olduğu gibi karamanda 5-13 mayıs tarihleri arasında kutlanmakta, Türkdilinin korunması ve yeni nesle bir nebzede olsa dilin önemini açıklaması açısından güzel bir organizasyondur.

  Yunus emre hayatı kısa özeti ingilizce

  Yunus emre hayatı kısa özeti ingilizce Yunus Emre (1240–1321) was a Turkish poet and Sufi mystic. He has exercised immense influence on Turkish literature, from his own day until the present. Because Yunus Emre is, after Ahmet Yesevi and Sultan Veled, one of the first known Turkish poets to have composed works in the spoken Turkish of his own age and region rather than in Persian or Arabic, his diction remains very close to the […]

  Yunus emre hayatı ve yaşamı

  Yunus emre hayatı ve yaşamı Türk halk şairlerinin tartışmasız öncüsü olan ve Türk’ün İslam’a bakışını Türk dilinin tüm sadelik ve güzelliğiyle ortaya koyan Yunus Emre, sevgiyi felsefe haline getirmiş örnek bir insandır. Yaklaşık 700 yıldır Türk milleti tarafından dilden dile aktarılmış, türkü ve ilahilere söz olmuş, yer yer atasözü misali dilden dile dolaşmış mısralarıyla Yunus Emre, Türk kültür ve medeniyetinin oluşumuna büyük katkılar sağlamış bir gönül adamıdır.

  Yunus emre kültür ve sanat haftası

  Yunus emre kültür ve sanat haftası Her yıl mayıs ayında kutlanan Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası, bu yıl 3 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katılacağı açılış programıyla Eskişehir’in Yunus Emre beldesinde, büyük mutasavvıfın kabri yanında başlayacak.

  Hilal içinde isimler Yunus

  Hilal içinde isimler Yunus

  galatasaray forması yunus emre 10

  galatasaray forması yunus emre 10

  fenerbahçe forması yunus emre 41

  fenerbahçe forması yunus emre 41

  şekilli isimler By YuNuS

  şekilli isimler By YuNuS

  Kan damlayan isimler nermin yunus

  Kan damlayan isimler nermin yunus