• Hakkında.
 • muhsin yazıcıoğlu


  muhsin yazıcıoğlu kimdir

  Muhsin Yazicioglu, 1954 yilinda Sivas’in Sarkisla ilçesi Elmali Köyü’nde bir çiftçi ailesinin oglu olarak dogdu. Ilk ve orta ögrenimini Sarkisla’da yapti.

  Yüksek ögrenimini yapmak üzere 1972’de Ankara’ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde tamamladi.

  1968’de cemiyet (dernek) çalismalarina basladi. Sarkisla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katildi. Ankara’ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocaklari Genel Merkezi’nde görev yapmaya basladi. Sirasiyla; Ülkü Ocaklari Genel Baskan Yardimciligi ve Ülkü Ocaklari Genel Baskanligi yapti. (1977-78).

  1978’de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Dernegi’nin kurucu Genel Baskani oldu. 1980 yilina kadar MHP’de Genel Baskan Müsavirligi görevinde bulundu.

  12 Eylül 1980’de yapilan askeri darbenin ardindan, MHP ve Ülkücü Kuruluslar Davasi sanigi olarak cezaevine konuldu. 5,5 yili hücrede olmak üzere 7,5 yil Mamak Cezaevi’nde kalan Muhsin YAZICIOGLU, 7,5 yil cezaevinde kaldigi bu davadan herhangi bir ceza almadi.

  Cezaevinden çiktiktan sonra, magdur olmus ülkücülere ve onlarin ailelerine yardim amaciyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Egitim Vakfi’nin baskanligini yapti.

  1987’de arkadaslari ile birlikte MÇP’de siyasete girdi. MÇP’de Genel Sekreter Yardimciligi görevinde bulundu.

  1991 genel seçimlerinde üç partinin olusturdugu ittifak bünyesinde, milletvekili adayi oldu. ?O, inançlarinizi Meclis’e tasiyacak? sloganiyla, Sivas’tan milletvekili seçildi.

  1992 yili Temmuz ayinda, ?içinde bulundugu partinin siyasi anlayisiyla uyusamadigi için? bir grup arkadasi ile birlikte MÇP’den ayrildi. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Baskanligina seçildi.

  24 Aralik 1995’te yapilan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakindan 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP’tan istifa ederek, BBP’ye döndü.

  26 Nisan 1998’de yapilan 3. Büyük Kurultay’da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapilan 4. Büyük Kurultay’da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapilan 1. Olaganüstü Büyük Kurultay’da ve 20 Temmuz 2003 tarihinde yapilan 5. Olagan Büyük Kurultay’da tekrar BBP Genel Baskanligina seçildi.

  Halen bu görevi devam ettirmekte olan Muhsin YAZICIOGLU, evli ve iki çocuk babasidir

  http://img2.blogcu.com/images/a/n/t/antalyabbp/liderjp8dp3.png

  kaynak

  yazıcıoğlu,muhsin yazıcıoğlu,son dakika,son haber,muhsin yazıcıoğlu haber,muhsin yazıcıoglu,muhsin yazıcı,muhsin yazicioğlu,      bbp,muhsin yazıcıoğlu helikopter