• Hakkında.
 • sağlıkla ilgili hadisler


  sağlıkla ilgili hadisler

  “Sizlerden her kim vücutça sağlıklı; canından ve malından korkusuz ve huzurlu; günlük yiyeceği de yanında olarak sabahlarsa, sanki dünyanın bütün nimetleri kendisinde toplanmış gibi olur.”

  “İnsanlar şu iki şeyde aldanmıştır; bunlar sağlık ve boş vakittir

  “İnsanoğlu için tıka basa dolu mideden daha zararlısı yoktur.”

  “İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır. İnsanoğluna belini doğrultacak üç lokma yeterlidir. Eğer ille de fazla yemek isterse karnının üçte birini yemeğe, üçte birini içmeye, üçte birini ise nefes alıp vermeye (havaya) ayırsın.”

  “İçinizde Allah’ın en nefret ettiği kişiler: Çok uyuyan, çok yiyen ve çok içen kimselerdir.”

  “Birçok hastalığın sebebi çok yemedir.”

  “Allah’a en sevimliniz az yiyenleriniz, vücutça da hafif olanlarınızdır.”

  “Allah’ı zikrederek ve namaz kılarak yediklerinizi eritiniz. Yemeği yedikten sonra uyumayınız. Zira kalbiniz kararır. Yemekten sonra ise çok hareket etmeyiniz, bunun zararını görürsünüz.”

  “Oruç tutun ki sıhhat bulasınız


  ………………….

  huzur ile ilgili hadisler, nefret ile ilgili hadisler, peygamberimiz ile ilgili oyunlar, peygamberimizin hadisi, peygamberimizin hadisleri, peygamberimizin sağlıkla ilgili hadisleri, peygamberımızın hadisleri, peygamberımızın hadısleri, sa, saglikla ilgili hadis, saglikla ilgili hadisler, saglıkla ilgili hadisler, saglıkla ilgılı, saglıkla ılgılı, sağlikla ilgili, sağlikla ilgili hadis, sağlıkla ile ilgili hadisler, sağlıkla ilgili hadis, sağlıkla ilgili hadisler, sağlıkla ilgili hadis, sağlıkla ilgili oyunlar, sağlıklailgili hadisler, zarli oyunlarla ilgili hadis