• Hakkında.
 • Toefl nedir


  TOEFL IBT

  Standartlaştırılmış bir test olup, Kuzey Amerika’da konuşulan İngilizce’yi anlama yeteneğinizi ölçmektedir. Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulanıp bilgisayarlar tarafından değerlendirilir. Bu sınavlar ABD’de ve tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır

  TOEFL, merkezi New Jersey, Princeton’da olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanır ve idare edilir. Bu sınav uluslararası öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için oluşturulmuştur. Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, hükümet acenteleri ve burs programları da TOEFL sonucunu, muhtemel adayların başarı seviyesini görmek için kullanmaktadır.

  Amerika dışındaki İngilizce eğitim veren eğitim enstitüleri de TOEFL sonucunu adayların İngilizce yeterliliğini saptamak için kullanmaktadır. İstediğiniz özel bir okula girmek için belirli bir skoru elde etmiş olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, çok yüksek bir skorunuz olsa bile bu tercih ettiğiniz koleje gireceğiniz anlamına gelmez ve garanti vermez. Aynı şekilde, yüksek bir TOEFL skoru akademik bir başarıyı da garantilemez. Okulda başarılı olmak için İngilizce iletişiminde de bir probleminizin olmaması gerekmektedir.

  Temmuz 1998’den başlayarak, TOEFL dünyanın pek çok yerinde bilgisayar ortamında verilmektedir.