• Hakkında.
 • Call of Duty Black Ops fragmanını izle


  Call of Duty Black Ops fragmanını izle

  Activision’u zengin eden Call of Duty serisi yeni oyunlarla son hız devam ediyor. Modern Warfare 2’in kırdığı satış rekorlarıyla birlikte artık serinin sıradan bir oyun  olmadığı da ortaya çıkmıştı. Aslında İkinci Dünya Savaşı konusunu işleyen yapım, Modern Warfare adlı dördüncü oyunla birlikte sıradan bir FPS’nin ötesinde bir hal aldı.

  Oyuncuları, modern savaş döneminde birer askere çeviren bu yapım  Modern  Warfare 2’yle birlikte Call of Duty  serisinin de kaderini değiştirdi. Yine 2.Dünya Savaşı  temalı Call of Duty: World at War adlı oyunda istediği başarıyı  yakalayamayan Treyarch, seriyi zaman  yolcuğuna uğrattı.

  Activision aldığı kararla, Treyarch ve Infinity Ward firmalarının sırayla yeni bir Call of Duty yapmasını uygun görmüştü. Treyarch aldığı radikal kararla, neredeyse 20 yıllık bir dönemi konu alacak yeni bir oyun üzerinde çalışmaya karar vermişti.

  Geçtiğimiz gün resmi olarak satış tarihi duyurulan Black Ops adlı oyun için firma, gizemlerle dolu bir fragaman hazırladı. 1 dakikadan az süren bu fragmanda, ekranda görünüp saniyeler içerisinde kaybolan birçok oyun görüntüsü gizli. Videoyu kare kare izlediğiniz zaman, oyunun içi görüntüleri de görmüş oluyorsunuz.

  Call of Duty 7’yle ilgili ilk dedikodular ortaya atıldığı zaman, oyunun  Vietnam savaşını konu alacağı iddia edilmişti. Yapım tamamen Vietnam savaşı üzerine konulmamış ama Black Ops askerleri, görevleri  gereği bu savaşa az da olsa karışacaklar.

  Fragmandaki karelere bakıldığı zaman  oyundaki ana düşmanların, Ruslar, Vietnamlılar ve Kübalılar olduğu görüyoruz. Video boyunca birine işkence yapıp bu kişiden bilgi  alınmaya çalışıyor. Bu kişi, efsanevi Call of Duty kahramanı Captain Price olabilir.

  Oyunda, bol bol gizlice düşmanı etkisiz hale getirme sahneleriyle karşılaşacağız. Paraşütle uçaktan atlama ya da düşen helikopterden kurtulma gibi bölümler yine Black Ops’da yer alacak.

  Vietnam savaşı sırasında videodaki görüntüye göre helikopter kullanıp köyleri bombalayabileceğiz.Yapım 9 kasımda raflardaki yerini alacak.

  kaynak