• Hakkında.
 • 2010 God of war 3


  2010 God of war 3

  Sony‘in en kuvvetli kalesi olan God of War 3, 15 Mart’ta raflardaki yerini alacak. Serinin ilk iki oyunu PlayStation 2 konsolunun ömrünün 3 yıl daha uzamasına neden olmuştu. Sony önümüzdeki aylarla ilgili tüm planlarını GOW 3 üzerinden yapmaya başladı bile.

  Sinema filmlerini aratmaya kurgusal sahneleri ve görsel efektleriyle ünlü olan GOW serisi, bu özelliğini yeni oyunda da devam ettirmeyi planlıyor. Bir süre önce, yapımcılar, GOW 3’de bulunan ara videolarda bile oyunun grafik motorunu  kullandıklarını açıklamıştı.

  Bu iddialarının ne kadar büyük olduğunu görmek için ise God of War 2 ve 3 arasındaki farkları gösteren karşılaştırmalı görseller yayınladılar.

  Sony’in ünlü konsolu PlayStation 3’ün PS2’in başarısını yakalayamaması nedeniyle, oyun ve teknoloji dünyasın PS4’ün dedikoduları dönmeye başlamıştı.

  Bu durumu savunanların elindeki en büyük kanıt ise, PS3’in Sony tarafından hedeflenen üç boyutlu oyun teknolojisine tam olarak uygun olmamasıydı.  Yeni konsol için daha çok gerken

  Ancak, Uncharted 2, Heavy Rain ve önümüzdeki haftalar da çıkacak olan God of War 3 sayesinde altın çağını yaşayacak olan PS3, daha emekli olmaya hazır değil. Amerikan Sony’in CEO’su Jack Tretton verdiği bir röportajda PlayStation 4 ile ilgili fikirlerini söyledi.

  Şu andaki konsollarının gayet iyi olduğunu söyleyen yönetici, PlayStation 3’ün ötesini şimdilik göremediğini de belirtti. Tretton’a göre PS4’ün piyasaya çıkması için daha 5 ile 7 yıl arasında bir zaman gerekiyor.

  kaynak:god of war