• Hakkında.
 • Harry Potter ve Melez Prens Fragman


  Harry Potter ve Melez Prens

  Fragmanını izlemek için tıkla

  http://www.sinema.com/fragman/875/harry-potter-ve-melez-prens

  J.K. Rowling’in edebiyat dünyasından sonra sinema dünyasında da fırtınalar yaratan Harry Potter serisinin yeni macerası seyirciyle buluşuyor. Filmin yönetmeni “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”na da imzasını atan David Yates.

  Konusu
  Serinin bu filminde Voldemort, hem Muggle hem de büyücüler dünyasındaki kıskacı iyice daraltmaya başlar. Bu yüzden, Hogwarts artık eskisi kadar güvenli bir yer değildir. Harry tehlikenin kalenin içinde bile olabileceğinden şüphelenmektedir. Dumbledore da Harry’yi giderek yaklaştığını hissettiği nihai savaş için hazırlamaya çalışmaktadır.

  Dumbledore ve Harry elele verip Voldemort’un savunla hattını kırmanın yollarını aramaya başlarlar. Dumbledore, çok eskiden beri dost olduğu meslektaşı Profesör Horace Slughorn’un çok önemli bilgilere sahip olduğunu düşünmektedir. Profesör önemli bağlantılar olan, iyi yaşamayı seven saf bir insandır. Dumbledore hemen Profesör’le temasa geçer ve savunma hattının kırılmasına yardımcı olmasını ister.

  Öte yandan, öğrenciler yeni tanıştıkları bir durumla mücadele etmektedirler. Gençlik hormonları zirveye tırmanmıştır. Harry’nin Ginny’ye duyduğu aşk her geçen gün biraz daha kuvvetlenmektedir. Ne var ki, Dean Thomas da benzer duygular hissetmektedir. Lavender Brown ise kendisi için doğru kişinin Ron olduğunu düşünmektedir. Oysa Romilda Vane’in çikolatalarını hesaba katması gerektiğini anlaması çok zaman almayacaktır. Bu arada, Hermoine de kıskançlık hislerinin etkisi altındadır ama duygularını göstermemek için elinden geleni yapmaktadır.

  Hogwarts’ta romantik duygular her geçen gün biraz daha kuvvetlenirken bir öğrenci tüm bunların dışında kalır. O, yolu ne olursa olsun ismini hafızalara kazımayı kafasına koymuştur. Havada buram buram aşk kokusu vardır ama büyük trajedi çok uzakta değildir…