• Hakkında.
 • Sinemanın Unutulmaz Sahneleri …


  Sinema

  5411. İyi Kötü ve Çirkin…nefeslerin tutulduğu meşhur üçlü düello sahnesi…ayrıca Clint Eastwood’un Meksika pelerini bile ünlü olmuştu dersek yalan olmaz…

  2. GILDARita Hayworth’un şarkı söylediği sahne…işte bir zamanların Kızıl Saçlı İlahe’si ‘Put the Blame On Mame’ adlı şarkıyı söylerken..

  3. James Bond: Majestelerinin ajanı 007, James Bond’un jenerik sahnesi…o kadar unutulmaz bir sahne oldu ki, tüm filmlerde aynı açılış sahnesi kullanıdı
  4. The Sound of Music’ in açılış sahnesinde Maria, Alp dağlarının eteklerinde şarkısını söylerken…
  5. Kuşlar: Hitchcock’un ‘Kuşlar‘ında Tippi Hedren ve okuldan çıkan çocuklar kuşların saldırısına uğrarken…ilkokuldayken sinemada izlemiştim, günlerce etkisinden kurtulamadım, elektrik tellerine kuşlar konunca aklıma geliyordu..
  6. Yıldız Savaşları’ nda Darth Vader’in perdede göründüğü her an! Siyah pelerinini savurarak gelmesi, ve maskenin altında soluk alışlarını duyunca insan korkudan irkiliyor resmen!..Altta kötüler kötüsü Darth Vader, Prenses Leia’yı tehdit ederken…Darth Vader görününce, beyaz perdenin içine girmek mümkün olsa da, oracıkta gebertseniz diyorsunuz!..
  2002 A Space Odyssey – Uzay Yolu Macerası
  esrarengiz, siyah taşın göründüğü sahneler
  TİTANİK
  filminin talihsiz aşıkları Rose ve Jack…