• Hakkında.
 • Ankara Devlet Tiyatroları’na Nasıl Girilir ?


  Ankara Devlet Tiyatroları’na Nasıl Girilir ?

  Devlet Tiyatroları Personel Alımına İlişkin Önemli duyuru 1:

  Kültür ve Turizm Bakanlığı
  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ nden

  Genel Müdürlüğümüz Merkez Teşkilatı ile Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Sivas, Van, Erzurum ve Konya Devlet Tiyatrosu Müdürlüklerinin ihtiyacını karşılamak üzere
  22-26 Aralık 2006 tarihlerinde yapılacağı 05.12.2006 tarih ve 26367 Sayılı Resmi Gazetede ilan edilen sınavlara girmek için başvuruda bulunanların sayısının tahmin edilenin çok üstünde olması dolayısıyla belirtilen tarihlerde sınav yapılmasının gerek zaman ve gerekse fiziksel koşullar yönünden imkansız olacağı, ayrıca bu koşullarda sınav yapılması halinde değerlendirmelerin sağlıklı ve objektif olmayacağı yine başvuru sayısı göz önüne alındığında Ankara dışından gelecek olanların mağdur olmamaları için başvuru sayısı 100′ ün üstünde olan:
  Suflör, Sahne Makinisti, Sahne Işıkçısı, Aksesuvarcı, Sahne Boyacısı, Sahne Marangozu, Sahne Terzisi ve Perukacı sınavları ileriki bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir.
  DUYURULUR

  KAYNAK

  SKANDAL ! Devlet Tiyatrosu teknik personel alımında skandal yaşanıyor
  12/29/2006

  SKANDAL ! Devlet Tiyatrosu teknik personel alımında skandal yaşanıyor. İhtiyaç duyulan kadrolara sınav açılmıyor, ihtiyaç fazlası kadrolara sınav açıldı. Örnek Bursa Devlet tiyatrosu: Şu an sadece 2 adet SAHNE AMİR YARDIMCISI var Bursa devlet tiyatrosu’nda. Olması gereken sayı, 2 SAHNE AMİRİ ve en az 3 SAHNE AMİR YARDIMCISI. Gördüğünüz gibi Bursa Devlet Tiyatrsu’nun acil olarak 2 SAHNE AMİRİ ve 1 SAHNE AMİR YARDIMCISI’ na ihtiyacı vardır. Oysa buraya dikkat edin, açılan teknik sınavla Bursa Devlet Tiyatrosu’na alınacak SAHNE AMİRİ ve SAHNE AMİR YARDIMCISI sayısı : 0. Evet 0 (sıfır). Bunun yerine ne yapıldığını anlatayım size. Şu an Adı anılan Tiyatronun KONDÜVİT kadro sayısı yeterli düzeydedir. Yani 3 adet kadrolu KONDÜVİT mevcuttur ve bu da yeterli bir sayıdır. Oysa ihtiyaç fazlası olduğu çok açık olduğu halde bu adı anılan sınavla 1 adet KONDÜVİT daha alınacaktır Bursa tiyatrosuna. Yani şu an yüzde 30 kapasiteyle çalışan SAHNE AMİRİ birimine alım yapılmazken, yüzde 100 kasiteyle çalışan KNDÜVİT birimine sınavla eleman alınmakta. Başka çarpık alım da SAHNE IŞIKÇISI konusunda. halen kadrolu 2 IŞIKÇISI bulunan birime 4 adet IŞIKÇI alınacaktır. Oysa 2 IŞIKÇI alınması yeterlidir bu birim için. Fakat burdada bir savurganlık veya usulsüzlük söz konusu. Örneğin Yine Bursa Devlet Tiyatrosu’na en az 6 adet SAHNE MAKİNİSTİ alınması lazım gelirken (ki bu sayı 8 olmalı), bu sayı 3 olarak ilan edilmiştir. Gerektiği sayıda SAHNE MAKİNİSTİ alınmazken, gereken sayının üstünde IŞIKÇI alınıyor, fazladan kondüvit alınıyor. Suflöz ihtiyacı olan Bursa Devlet tiyatrosu, suflöz almayı hiç gerekli bulmuyor. Sınav öncesi tiyatrolar ihtiyaçlarını Ankara ya bildirmişlerse eğer, galiba bursa tiyatro idaresi bu konuda usulsüzlük yapıyor. YALAN BEYANDA BULUNUYOR.
  Tiyatrom.com

  KAYNAK

  Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et