• Hakkında.
 • Altay’dan TFF’ye rest


  Altay Kulübü Başkanı Ömer Hızlıok, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) şike ve teşvik primi olaylarına yaklaşımının kabul edilemez olduğunu belirterek, kulübün haziran ayında yapılacak genel kurulunda önümüzdeki sezon lige katılmamayı tartışmaya açacaklarını açıkladı.

  “YENİ SEZONDA YOKUZ” RESTİ

  Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Hızlıok, TFF’nin 58. maddede değişikliğe giderek şike ve teşvik primine karışan kulüplere verilecek cezalarda ertelemeye yol açtığını vurgulayarak, “Türk futbolu herkesin bildiği, dile getirdiği ancak yokmuş gibi davrandığı kirlilikten kurtulma yolunda eline geçen fırsatı değerlendirememiştir. Türk halkının büyük çoğunluğunun da bu durumdan rahatsız olduğu bilinci ile kulübümüzün haziran ayında yapılacak genel kurulunda, önümüzdeki sezon lige katılma taahhüdünün TFF’ye verilmemesi konusunun görüşülmesini gündeme almaya kararlıyız. 100 yıllık tarihe sahip Büyük Altay Kulübü’nün önümüzdeki sezon liglere katılmama kararı alma düşüncesinin vicdani sorumluluğunu, bu kararı alan kişi ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” ifadesini kullandı.

  “TÜRK FUTBOLU 3. DÜNYA ÜLKELERİ DÜZEYİNE DÜŞÜYOR”

  TFF’nin şike ve teşvik eylemlerinin sahaya yansımadığı şeklindeki açıklamasının şike davasına ve PFDK kararlarına müdahale anlamı taşıdığını dile getiren Ömer Hızlıok, “Türk Futbolunun imajının üçüncü dünya ülkeleri düzeyine ineceği kanısındayız” dedi. Hızlıok şöyle devam etti: “Futboldaki kirlilikten bugüne kadar en fazla zarar gören Altay Spor Kulübü olarak, zararlarımız giderilene ve mağduriyetimiz ortadan kaldırılana kadar olaya karışan ve gereğini yapmayan kişi ve kuruluşlar hakkında ülke içi ve ülke dışında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızın bilinmesini isteriz.”