• Hakkında.
 • 2010 Galatasaray atletico madrid maç özeti


  2010 Galatasaray atletico madrid maç özeti

  Galatasaray’a tur için gol yememek yetiyor. Santrforsuzluğun bu kadar işe yarayacağını Rijkaard düşünmemişti herhalde. Madrid’de ister istemez yapılan iyi savunma değerli bir beraberlik getirmişti. Şimdi de aynısından bir performans ve 0-0 bile yeterli olacak.

  Maçın başlama anından itibaren aynı duyguyu hissediyorsunuz zaten. Hiç riske girmiyor Galatasaray. Arada çaktırmadan çaktırmadan gol arama denemeleri. İki gündür demeç veren İspanyol gazeteciler ve hatta Atletico başkanı Cerezo bile, “Keita” diyor başka bir şey demiyor. Topu ayağına aldığı her an korku yaşatıyor rakibe Afrikalı.

  18. dakikada Uğur sağdan ortalıyor. Elano kendini ileri atıyor kafayı vurmak için. Ama kafasının ucuyla dokunabiliyor. Topu kaleye yönlendirmesi mümkün değil. Top genelde Atletico’nun ayağında ama o kadar. Galatasaray orta sahası ve savunması zararsız nokatalara yöneltiyor İspanyollar’ı. Bir-iki kez Agüero kişisel çabasıyla zorluyor. Neill bir kez onu auta çıkarıyor. Bir diğerinde Avustralyalı’nın beli kırılıyor ama savunma daha fazlasına izin vermiyor.

  Haberin devamı ↓


  reklam

  35’te Keita sağdan dehşet yeteneğiyle iniyor. Orta demesek pas desek daha doğru olacak bir dokunuş. Arda golü atmaya doğru geliyor ama istikbal göklerdedir. 40’ta Maradona’nın damadı Agüero, Servet’in hamlesiyle sedyelik oluyor. Sakatlıklardan mustarip Galatasaray’ın seyircisi, tekmenin sahibini alkışlıyor.

  49’da Galatasaray savunması ilk kez açık veriyor. Simao’nun pasında Reyes bir anda kendisini Leo Franco ile baş başa buluyor. Ama Arjantinli kaleci, Reyes’in ayaklarına yatıyor ve topu alıyor. 52’de Reyes kaçıyor. Yine bomboş. Vuruşu üst direği dövüyor. Tempoyu arttıran Atletico 63’te solda Simao ile pozisyonu buluyor. Portekizli’nin plasesi köşeyi buluyor: 0-1.

  66’da Arda soldan ortalıyor. Keita uzak direkte vuruyor kafayı: 1-1. Hayat artık Nonda’da değil Keita’da. 79’da Caner solda pres yaptı. Perea, topu kaptırınca elini de kullandı. Caner’in şutu dışarı çıktı. Penaltı itirazları da güme gitti. Aynı Caner, bu sinirle 2 dakikada 2 sarı kart görüp takımı 10 kişi bıraktı. 90’da Forlan’ın vuruşu buna cezayı kesti: 1-2.

  Galatasaray için acı bir son oldu. Belki 10 kişi kalmasalar en azından uzatmaya götürebilirlerdi. Öyle ya da böyle hakem kararları da tartışılacak. Ama iş işten geçti. Ne kadar tartışsanız bir anlamı yok.

  GALATASARAY: 1-ATLETICO MADRID: 2
  Stat:
  Ali Sami Yen
  Hakemler:Gianluca Rocchi, Renato Faverani, Andrea Stafani
  Galatasaray: Leo Franco, Uğur, Servet, Neill, Hakan Balta, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Elano (Dk. 50 Ayhan), Caner Erkin, Arda, Keita
  Ateletico Madrid: Sergio Asenjo, Lopez, Ujfalusi, Perea, Valera, Assunçao, Raul Garcia, Jurado, Reyes, Simao, Agüero (Dk. 42 Forlan)
  Sarı kartlar: Mehmet Topal, Arda, Uğur Uçar, Caner
  Kırmızı kart: Dk. 81 Caner
  Goller: Dk. 62 Simao, Dk. 66 Keita, Dk. 90 Forlan

  kaynak:
  ALİ SAMİ YEN’DE ACI SON