• Hakkında.
 • Cristian Oliveira Baroni imza töreni resimleri


  Fenerbahçemizin yeni transferleri Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni ile sözleşme yenileyen oyuncumuz Deivid de Souza için, Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman’ın da hazır bulunduğu bir imza töreni düzenlendi.

  Fenerbahçe’nin, Brezilya’nın Corintihans Kulübü’nden transfer ettiğini Dos Santos ve Cristian Baroni ile 5’er yıllık yeni sözleşmeler imzalanırken; Deivid de Souza, Kulübümüzle olan sözleşmesini 3 yıl uzattı. Deivid, “Fenerbahçe’yle 3 yıl daha birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.  Dos Santos “Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum” derken, Baroni ise, “Fenerbahçe’de olmaktan, Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük takımlarından birinde olmaktan,  bu takımın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

  Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen imza töreninde Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Güney ve Volkan Ballı da hazır bulundu.

  BREZİLYA MİLLİ TAKIMI DÜZEYİNDE OYUNCULAR

  Toplantıda ilk olarak söz alan Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman, “Özellikle dış transferle ilgili çalışmalarda, kısa bir aradan sonra bugün iki oyuncumuzla sözleşme imzalayacağız. Ayrıca 2006’dan beri Kulübümüzde olan ve  sezon sonunda sözleşme yenileyen Deivid’le de birlikte olmak istedik. Deivid için Selçuk’a söylediklerimin aynısını söylüyorum. Taraftarlarımızın Deivid’in imza törenini görmesi gerekiyordu. Ona borcumuzu ödemeliydik. Deivid, geçen sene sakatlığından dolayı yeterince etkili olamadı ama, umarım başarılı performansını Fenerbahçe ve kendisine fayda sağlayarak sürdürecek. Yeni transferlerimize hoş geldin diyorum. Kendileri ve Fenerbahçe için hayırlı olsun diyorum. İkisi de Milli Takım seviyesinde oyuncular. Dünyanın bir numaralı futbol takımı olan Brezilya Milli Takımı seviyesindeki oyuncular. Bu transferin hem kendileri hem kulüp adına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

  TÜM BAŞARILARI GETİRMEK İÇİN

  Toplantıda daha sonra söz alan Deivid de Souza ise, “Fenerbahçe’yle 3 yıl daha birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. 3 yıl boyunca, şimdiye kadar yaşadığımız ve yaşamadığımız tüm başarıları getirmek için elimden geleni yapacağım. Umarım, takım arkadaşlarımla birlikte bu 3 yıl içinde başarılı oluruz” dedi.

  SAYGI UYANDIRACAĞIM

  Törende daha sonra Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni söz aldı ve  basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Dos Santos, “Fenerbahçe ailesinin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum. Fenerbahçe, içerisindeki insanlar ve oyuncu grubuyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.. Burada kaldığımız sürece taraftarımızda saygı uyandırıp, onları mutlu edeceğim. Başaralı olacağız. Burada kaldığım sürece insanlar beni iyi bir oyuncu ve iyi bir insan olarak hatırlayacak. Ayrıca bulunduğum kısa süre içerisinde, taraftarımızın ne kadar büyük olduğunu anladım. Onlara mutluklar yaşatmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

  FENERBAHÇE BREZİLYA’DA GÜNDEMDE

  Basın mensuplarının sorularını yanıtlarken ise Dos Santos, “Fenerbahçe’de uzun yıllar forma giyen Fabio Luciano, Cristian’la bir süre beraber oynadı. Onunla kontakları vardı. Ona Fenerbahçe ve Türkiye hakkında sorular sorduk. O da bize en olumlu yanıtları verdi. Bu bakımdan bir bilgi akışına sahiptik. Ama biz zaten Türk halkının ne kadar sıcak, buradaki Brezilyalıların ne kadar mutlu olduğunu hem Luciano, hem de buradaki Brezilyalı oyunculardan öğrenmiştik. Fenerbahçe, Brezilya’da oldukça gündemde olan bir kulüp. Bunun nedeni hem Brezilyalı oyuncuların burada oynuyor olması, hem de Fenerbahçe’nin Avrupa’da yakaladığı başarılar. Brezilya halkının Fenerbahçe’ye olumlu bir bakışı var” diye konuştu.

  FENERBAHÇE, DÜNYA VE AVRUPA’NIN EN BÜYÜKLERİNDEN

  Törende söz alan Cristian Oliveira Baroni, “Fenerbahçe’de olmaktan, Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük takımlarından birinde olmaktan,  bu takımın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Amacım; takımımla, arkadaşlarımla camiamıza büyük başarılar yaşatabilmek. Bunun için elimden geleni yapacağım” dedi.

  MUTLU OLACAĞIZ, MUTLU EDECEĞİZ

  Sorular üzerine ise Baroni, “Arkadaşımın söylediği gibi, Luciano’yla konuştum. Kulübün, ülkenin, taraftarın yapısı hakkında sorular sordum. Cevaplar olumluydu. Takımda fazla Brezilyalı olması, Türk halkının yardımsever bir halk olması ve aldığımız güzel teklifle birlikte gözümüz kapalı buraya geldik. Mutlu olacağız ve mutlu edeceğiz. Fenerbahçe, Brezilya’da tanınan ve sevilen bir kulüp. Bu da böyle bir karar almamızda etkili oldu” diye konuştu.

  BU NEYİ DEĞİŞTİRİR Kİ !

  İmza töreninde Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. “Bu transferlerde son kararı siz mi, Daum mu verdi?” şeklindeki bir soruya, “Bu neyi değiştirir ki!’ şeklinde yanıt veren Kocaman, “Benim anlayamadığım, bunun neyi değiştireceği? Bizim mantığımız böyle çalışıyor. Bu karar ortak, müşterek bir karardır. Bu Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ortak kararıdır. Sonunda bu oyuncular Fenerbahçe’nin oyuncuları. Kötü oyuncu yoktur, uyumsuzluk olabilir. Bundan sonra tek dileğimiz, bu oyuncuların uyum süreçlerini en kısa sürede atlatarak, Fenerbahçe tarihindeki yerlerini almalarıdır” dedi.

  ÖNEMLİ OLAN KALİTELERİ VE İSTEMEMİZ

  Transferlerin nasıl yapıldığını hakkında çok fazla ayrıntıya girmeden açıklamalar yapacağını belirten Aykut Kocaman “Bu oyuncuları hangi kulüplerin istediği konusunda çok şey söylemeye gerek yok. Bir çok kulübün istediği oyuncuları almamız, doğru transfer yapmış olduğumuz anlamına gelmez. Doğru transferde kriter bu değildir. Önemli olan oyuncuların kaliteleri ve bizim onları istememiz. Biz istediğimiz için aldık. Son 3 maçını arka arkaya izledik. Zaten Milli Takım oyuncusuydu. Maçlardaki başarısı ve sol kanattaki ihtiyacımız doğrultusunda ortak bir kararla alındı” diye konuştu.

  AVANTAJLARI DAHA FAZLA

  Yeni transferlerle birlikte Fenerbahçe’deki Brezilyalı oyuncu sayısının 8’e çıktığı ve bunun bir dezavantaj yaratıp yaratmayacağı sorulduğunda ise Kocaman, “Hiçbir şey yüzde yüz avantaj ve dezavantaj değildir. Avantajları da var, dezavantajları da var. Bu soru, olaya dışarıdan bakanlar için doğru bir soru. Eleştiriler olması da doğal. Ben avantajlı taraflarını değerlendirmek istiyorum. Takımda şu anda iki ana grup oldu. Yerliler ve çoğunluğunu Brezilyalıların oluşturduğu yabancı oyuncular. Farklı ve aynı karakterden gelen oyuncuların kaynaşması olacak. Ben avantajlarının daha fazla olacağını düşünüyorum. Bu bir süreçtir. Fenerbahçe geleceğini planlamak istiyor. Bu da işin ayrı bir tarafı” diye yanıt verdi.

  DOS SANTOS 27, BARONİ 16

  Tören, yeni transferlere Fenercell hatlarının ve Fenerbahçe Kartlarının verilmesinden sonra,  takımımızda 27 numaralı formayı giyecek olan Andre Clarindo Dos Santos ile 16 numaralı formayı giyecek olan Cristian Oliveira Baroni ve Deivid De Souza’nın, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın çimleri üzerinde basın mensupları için poz vermesiyle son verdi.

  haber fenerbahçe.org