• Hakkında.
 • Cristiano Ronaldonun fiyatı


  http://www.hurriyet.com.tr/_np/7970/8287970.jpg

  Cristiano  Ronaldonun, fiyatı,kaç lira ,kaç para

  Futbol tarihinin en pahalı transferinin kahramanı, yeni Real Madridli Cristiano Ronaldo, “94 milyon Avroya değerim” dedi.

  Ronaldo, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini’nin, perşembe günkü “Fahiş transfer ücretlerine bir son verilsin. Bir futbolcuya nasıl 90 milyon Avro harcanır, aklım almıyor” açıklamalarına, İspanyol Marca gazetesinden yanıt verdi.

  UEFA’nın internet sitesinde yer alan habere göre, Real Madrid’in, kendisine yaptığı teklifi “adil” bulduğunu belirten Ronaldo, dünyanın en pahalı futbolcusu olmaktan memnun olduğunu söyledi. “Rakamın, adil olduğunu düşünüyorum. Manchester United ve Real Madrid bu konuda uzlaşmışlarsa, söyleyecek başka bir şey kalmıyor” diyen Portekizli kanat oyuncusu, büyük futbolcuların çok para ettiğini, onları takımlarında görmek isteyen kulüp sahiplerinin de bu parayı ödemek zorunda olduklarını savundu.

  Ronaldo, Platini’nin açıklamalarıyla ilgili olarak da “Herkesin fikrine saygım var, ancak onlarla aynı fikirde değilim. Real Madrid bu kadar fazla para ödüyorsa bu, beni istedikleri ve bu parayı hak ettiğimi düşündükleri içindir. İyi oynamak için elimden gelenin en iyisi yapacak ve bana bu parayı ödemekle doğru bir karar verdiklerini göstereceğim” diye konuştu.

  haber hurriyet.com.tr