• Hakkında.
 • Dünya kupası final maçı ispanya hollanda


  Dünya kupası final maçı ispanya hollanda

  Kupa sahibini buluyor!

  19. Dünya Kupası müthiş bir final maçıyla kapanıyor. Güney Afrika’nın ev sahipliği yaptığı turnuvada Hollanda ve İspanya arasında oynanacak final maçıyla dünyanın en büyüğü belli olacak.

  19. Dünya Kupası’nın en büyüğü belli oluyor. Bugüne kadar hiç Dünya Kupası’nda zafere ulaşamamış iki takımı karşı karşıya getirecek olan maç saat 21:30’da Johannesburg’daki Soccer City Stadı’nda oynanacak.

  Altın jenerasyonu sayesinde 1974 ve 1978 Dünya Kupalarında finale kadar yükselen ama her ikisinde de mutlu sona ulaşamayan Portakallar, elemelerde ve finallerde tüm maçlarını kazanmasının ardından son mücadelede de galip gelerek bir ilke imza atmanın peşinde.

  Bugüne kadar hem elemelerde hem de şampiyonada tüm maçlarını kazanarak şampiyon olan tek ülke 1970’in Brezilyası. Bugüne kadarki en büyük başarısı yarı final olan İspanya ise tarihinde ilk kez çıktığı finalin favorisi durumunda. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda mutlu sona ulaştıktan sonra aynı oyuncu iskeletiyle, sadece teknik direktör değişikliği yaparak yoluna devam eden İspanya ise ilk maçında mağlup olup da kupayı havaya kaldıran ilk takım olmak istiyor.

  kaynak