• Hakkında.
 • Galatasaray 3-0 Ankaragücü


  Galatasaray 3-0 Ankaragücü

  Ankaragücü’nün alan daraltan ve bunaltan futbolu fazla sıkamadı Galatasaray’ı. 4. dakikada Neill uzun bir pas gönderdi Keita’ya. Hiddink’n reddiyle Türklere kırılmış mıdır acaba Keita? Yok o kadar da değil. Keita, topu yanında birer kelebek gibi uçan Muhammet Hanifi ve Elyasa’ya çarptırıp Semih Saygıner’i kıskandıracak bir incelikle Jo’yu buldu. Brezilyalı altı pasta bildiğini okudu: 1-0.

  Haberin devamı ↓


  reklam


  Golün şokuyla seri hatalar yapan Ankaragücü savunması, 5’te Giovani ve 8’de Jo’ya yeni fırsatlar sundu. Ancak bu futbolcular, kaleci Serkan’a takıldı. Sonrasında pozisyonu olmayan ama Galatasaray kontrolünde bir oyun izledik.Ta ki 37’ye kadar. Toshack’ın Gençlerbirliği’nden alıp Real Madrid’e taşıdığı 2000 Olimpiyat şampiyonu Geremi, Keita’yı sempatik bulmuş olmalı ki topu ona attı. Keita’nın macera dolu gol yolculuğunda itme, kakma, el ve azim vardı: 2-0.

  İkinci yarıda Ankaragücü biraz olsun rakip kaleye gitmeye çalışıyordu. Ama 62’de Keita her zamanki ele avuca sığmazlığıyla sağdan ortaladı. Barış’ın volesi dışarı çıktı. Ankaragücü ne adar çaba sarf etse de Galatasaray’ı bozamıyordu. Böyle olunca Milan Baros’un 4.5 ay onra oyuna girişi en heyecanı anı oldu bu bölümün. 77’de Baros oyuna dahil oldu. 90+3’te keita, bu kez Baros’a gol attırmaya karar verdi. Sağdan ortasına Çek de dokundu sadece: 3-0.

  Galatasaray peş peşe Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarına çıkacak. Bir alamda yarıştaki durumunu netleştirecek bu maçlarda. Ama bu galibiyetin önemi büyük. En azından zirveden kolay kolay kopmayacağını kanıtladı. Bir gerçek daha var ortada. Bu ligde fark yaratan birisi varsa o da Keita. Maçı aldı götürdü vallahi!

  NTVSPOR.NET CANLI ANLATIM

  GALATASARAY: 3 – ANKARAGÜCÜ: 0

  Stat: Ali Sami Yen
  Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu, Adil Sinem, Ali Saygın Ögel
  Galatasaray: Franco, Sabri (Dk. 72 Emre Güngör), Neill, Servet, Caner, Mustafa Sarp, Barış (Dk. 77 Baros), Elano, Keita, Jo, Giovani Dos Santos (Dk. 64 Ayhan)
  Ankaragücü: Serkan Kırıntılı, Geremi, Koray Çölgeçen, Muhammet Hanifi, Elyasa, Theo Weeks (Dk. 52 Mehmet Çakır), Hürriyet, Sapara (Dk. 68 Metin Akan-Dk. 70 Murat Duruer), Kağan, Vassell, Vitek
  Goller: Dk. 4 Jo, Dk. 37 Keita ve Dk. 90+3 Baros (Galatasaray)
  Sarı Kart: Dk. 66 Hürriyet (Ankaragücü)

  kaynak:Aslan üçledi