• Hakkında.
 • gs tv kaç yılında kuruldu


  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Resim:gstvlogo.JPG
  Tam Adı Televizyonu
  Sahibi GALATASARAY
  Merkez Bayrampaşa, İstanbul
  Ülkesi Türkiye
  Kuruluş 24 Nisan, 2007
  Yan Kuruluşlar
  Slogan Avrupa Fatihi’nin Kanalı.
  İzlemek İçin
  Digitürk Yok
  Kablo Digital
  Turksat 3A Frekans:11804 MHz
  Sembol Oranı: 24444 Mysmb
  Polarizasyon:Dikey
  FEC:5/6
  Resmi Adresi Galatasaray TV

  , Doğan Grubu ile ortak bir sözleşme çerçevesinde kurulmuştur.RTÜK kanalın lisansını Kasım ayı içinde iptal ettiğinden yayını durdulmuştur. Daha sonra RTÜK ile anlaşmaya varılmasıyla birlikte tekrar yayına başlamıştır. Turksat 3A uydusundan 11804, vertical, 24444, fec5/6 üzerinden yayın yapmaktadır. Bu uydudaki eski frekansındaki yayın da devam etmektedir.

  Konu başlıkları

  [gizle]

  Tarihi [değiştir]

  Kuruluş çalışmaları Eylül 2006’da başlamış olup 24 Nisan 2007’de test yayını, 1 Mayıs 2007’de ise normal yayın ile uydu üzerinden izlenilmeye başlanmıştır.

  GS , Turksat 3A uydusundan, D-Smart’tan ve Teledünya’dan izlenilebilmektedir.

  ’nin Doğan Center bünyesindeki stüdyo ve teknik oluşumlarının dışında, biri Florya’da, biri de Ali Sami Yen Stadı’nda olmak üzere iki stüdyosu bulunmaktadır. Florya’daki Stüdyosu, tesislerde kurulan radyo link aracılığıyla 24 saat canlı yayın yapma olanağı yaratan donanıma sahiptir.

  Yapımı Spor Kulübü ve GSYİAD üyesi Fazlı Yıldırım’ın katkılarıyla oluşturulan stüdyonun reji ses masası kamera ve diğer teknik donanımları Doğan Grubu tarafından sağlanmıştır.

  Ali Sami Yen Stadı’ndaki stüdyo ise maç günlerinde up-link desteği ile canlı yayın yapma özelliği içermekte ve Futbol A takımının her maçı öncesi ve sonrasında buradan yayın yapmaktadır.

  , Mecidiyeköy Çadır arazisi üzerine inşa edilecek çok katlı Yönetim Binası içinde merkez stüdyolarını kuracak olup, bundan başka Florya’ daki mevcut stüdyo büyütülecek, Aslantepe Spor Kompleksi içinde de hem Türk Telekom Arena’ da hem de yeni 15,500 kişilik kapalı spor salonunda stüdyoları olacaktır.

  Spiker ve Sunucular [değiştir]

  Yayın [değiştir]

  • GS Uydu Yayını: Turksat 3A – 11804 V 24444 5/6 parametleri üzerinde yapılmaktadır
  • GS D-Smart Yayını: 44.Kanal
  • GS Digitürk Yayını: Görüşmeler Sürüyor
  • GS Kablo Yayını: Teledünya Digital Kablo
  • GS Internet Yayını: Var (ücretli)[1]