• Hakkında.
 • Matteo Ferrari Röportajı


  Matteo Ferrari Röportajı

  Matteo Ferrari’nin BJK TV Yayın Koordinatörü Erdem Ulus’a yaptığı özel açıklamalar:

  Erdem Ulus: Türkiye’ye ve Beşiktaş’a hoşgeldin. Havaalanındaki ilgiyi nasıl değerlendiriyorsun?

  Matteo Ferrari: Teşekkür ederim. Sonunda buradayım ve çok mutluyum. Havaalanındaki ilgiden çok etkilendim. Bu taraftarın bana saygı duyduğunu gösterir. Çok mutlu oldum. Hepsine teşekkür ederim.

  Erdem Ulus: Türkiye’de transferin son 2 haftadır hemen hemen her gün konuşuluyordu. Sonunda transfer gerçekleşti. Biraz transfer sürecinden bahseder misin?

  Matteo Ferrari: Genoa kulübü benim takımda kalmamı istiyordu. Oradaki taraftar için farklı bir önemim vardı. Beni ikna etmek için özel görüşmeler dahi yaptılar. Ama ben Beşiktaş’a gelmek istediğimi onlara ilettim. Başta kabullenemediler, çok fazla diretince bu transfer gerçekleşti.

  Erdem Ulus: Inter, Roma, Parma gibi üst düzey takımlarda oynadın. Sadece bir kez İtalya’nın dışına çıktın. O dönemde İngiltere’ye Everton’a transfer olmuştun. Bu ikinci yurt dışı tecrüben. İtalya ve İngiltere’ye oranla Türk futbolundan beklentilerin neler?

  Matteo Ferrari: Her ligin kendine özgü bir yapısı var. İtalya ve İngiltere çok farklı ligler. Türkiye ligi de onlara oranla farklı bir lig. Ama ben buraya Beşiktaş’a faydalı olmaya, takımıma özellikler Şampiyonlar Ligi’nde katkı sağlamaya geldim.

  Erdem Ulus: Biz seni yakından tanıyoruz. Oyun sitilini, hava toplarındaki üstünlüğünü, süratini biliyoruz. Acaba sen kendini nasıl yorumluyorsun?

  Matteo Ferrari: Her şeyden önce istikrarlı olmaya özen gösteriyorum. Hava toplarında etkili olduğum, süratimin iyi olduğu söyleniyor. Ben takımım için elimden geleni yapmaya çalışan, hırslı bir oyuncuyum.

  Erdem Ulus: Çok agresif bir oyun yapın olmasına rağmen direkt kırmızı kart görmeyen bir oyuncu olarak dikkat çekiyorsun. Bunu nasıl başarıyorsun?

  Matteo Ferrari: Ben gereksiz sertlik yapan bir oyuncu değilim. Sahada hep kontrollü olmaya çalışıyorum. Sanırım daha önce toplam 3 kırmızı kart gördüm. Bunların ikisi sarı kattandı.

  Erdem Ulus: Beşiktaş çok köklü bir kulüp olmasının yanı sıra çok önemli başarılara da imza atmış bir camia. Sadece başarıları ile değil taraftarı ile de ün yapmış bir kulüp. Çok ateşli bir taraftarı var. Çarşı Grubu gibi Avrupa’da bile ün yapmış agresif bir taraftarın önüne çıkacak olmak senin için ne ifade ediyor.

  Matteo Ferrari: Ateşli Beşiktaş taraftarının ismini daha önce duymuştum. Transferim sürecinde oradaki arkadaşlarımda Beşiktaş taraftarından çok bahsetti. Onların önünde oynayacak olmak beni heyecanlandırıyor. Taraftarın desteği ile önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Taraftar takımı lehine bir baskı oluşturmalı. Böyle ortamda oynamak benim için de çok iyi olacak.

  Erdem Ulus: Daha önce senin gibi Roma takımında oynamış Brezilyalı Zago, seninle aynı ülke vatandaşı olan Giunti, Beşiktaş’a büyük katkı sağlayan isimlerdi. Beşiktaş taraftarı o isimleri hala unutmadı. Beşiktaşlılar senden de aynı beklentiler içerisinde olacak.

  Matteo Ferrari: Daha önce benim gibi Roma forması giyen Zago’nun ve İtalyan Giunti’nin burada ne kadar sevildiğini biliyorum. En az onlar kadar başarılı olmaya çalışacağım. Burada çok uzun süre kalmak istiyorum ve umarım en az onlar kadar iz bırakırım.

  Erdem Ulus: Adının hız dünyasının önemli markalarından Ferrari ile aynı olmasını nasıl yorumluyorsun. Öncelikle hız tutkun var mı?

  Matteo Ferrari: Evet omuzunda bu hızlı ismi taşıyorum (dövmesini göstererek) ve onu orada taşımak çok kolay olmuyor.

  Erdem Ulus: Daha önce sanırım İstanbul’a hiç gelmemiştin. Burada olmak senin için ne ifade ediyor?

  Matteo Ferrari: Evet, İstanbul’u çok duymuştum ama ilk kez geliyorum. Burası harika bir şehir ve çok büyüleyici. Burada olmak ayrı bir mutluluk.

  Erdem Ulus: Son olarak Beşiktaş taraftarına bir mesajın var mı?

  Matteo Ferrari: Takımım ve kendi adıma onlardan sadece destek bekliyorum ve bunu çok iyi yapacaklarından kuşkum yok. Onlar destek versinler, takım en kötü zamanında bile olsa başarı gelecektir. Onlarla önemli başarılara imza atmak için buradayım. Umarım her şey çok güzel olur.

  kaynak : besiktas.com.tr