• Hakkında.
 • En iyi golf oyuncuları


  http://www.hurriyet.com.tr/_np/5184/8565184.jpg

  9 ağustos 2009

  Ohio ‘da Tiger Woods ve Padraig Harrington mücadelesi..

  ABD ‘nin Ohio eyaletinde Firestone Country Club ‘da Bridgestone Golf Kupası final turu bu akşam büyük bir mücadeleye sahne olacak.

  İki golf yıldızının mücadelesi merakla bekleniyor.
  Cumartesi günü (dün ) yapılan ilk final turu sonunda İrlandalı Padraigh Harrington (-10) , Tiger Woods ise (-7) derecelerini elde ettiler.
  Üç puanlık farkın final turunda çok kolaylıkla kapatılabileceğini ifade eden otoriteler, golfseverleri çok keyifli geçmesi beklenen final turunu izlemeye davet ediyorlar.
  Türkiye saati ile bu akşam 22:00 de son grup olarak sahaya birlikte çıkmaları beklenen iki yıldızın mücadelesi, golfseverlerin rüyalarında görecekleri çok büyük bir fırsat.
  Geçen yıl Tiger Woods ‘un sakatlanmasından sonra profesyonel golf liginde fırtınalar estiren İrlandalı Padraig Harrington ‘un bu başarısını Tiger Woods’un müsabakalara katılmadığı nedenine bağlayan bazı ADB ‘li yorumcuların İrlandalı Golfcünün yeteneklerini küçümsedikleri de ayrı bir gerçek.
  Tiger Woods ‘un bu yıl sahalara döndükten sonra bocaladığı, giderek kariyerinde ilk kez finale kalamadığı The Open şampiyonasından sonra yeni bir teknik ekiple çalışmalara başladığından söz ediliyordu.
  Nitekim farklı bir ekip ve programla sıkı bir çalışma temposuna giren Woods ,bu yıl 1. Sıradaki yerini sağlamlaştıran 4 şampiyonluk kazandı: Bunlar arasında ana sponsoru olan Buick ‘in geçen hafta kazandığı Buick Open kupasıyla kendine olan güvenini tazelemiş olmalı.
  Padraig Harrington ‘un geçen yıl tüm golf camiasını şaşırtan büyük başarısını bu yıl devam ettirip ettiremeyeceği tartışılan konular arasında yer alıyordu.
  Bu yıl 14 müsabakaya katılan Harrington’un şu ana kadar ilk 25 arasında yer aldığı,daha yukarı derecelere erişemediğini görüyoruz. Sıralamada 142. olan Harrington ‘un Bridgestone Kupası ‘nda sezonun ilk çıkışını yaptığını görüyoruz.
  Gelecek hafta sezonun son majör turnuvası PGA Şampiyonası Minnesota ‘da oynanacak. Geçen yılki şampiyonu Padraig Harrington ünvanını korumaya çalışacak.
  Bu akşam kozlarını paylaşacak olan iki golf yıldızının yılın son majör turnuvası için ideal formda olduklarını da söyleyebiliriz.
  Bu akşamın favorisi olarak golfseverlerin %60 ‘ ı Tiger Wodds ‘u gösteriyor.

  hurriyet.com.tr