• Hakkında.
 • Nokia 5630 XpressMusic Özellikleri


  Nokia 5630 XpressMusic Özellikleri

  Firmalar telefon tanıtma yarışına devam ediyor. Nokia müzik serisi telefonuna 5630 XpressMusic modelini ekledi, yeni modelin özellikleri, görüntüleri ve fiyatı yazımızda.

  Nokia 5630


  Nokia 5630 XpressMusic satışa sunulacağı bölgeye göre, 4 GB microSD hafıza kartıyla 3000 şarkı yüklenebiliyor ayrıca Nokia Müzik servisinden şarkı indirilebilir şekilde satılacak (Her ülkede bu yapılır mı, süresi ne kadar henüz bilgimiz yok). İlk olarak Nokia 5320 XpressMusic’te gördüğümüz “say and play” özelliği bu modelde de biliniyor. Dinlemek istediğiniz şarkıyı söylüyorsun, müzik otomatik olarak çalmaya başlıyor. Yani ses ile kontrol ediyorsunuz.

  3.5mm kulaklık bağlantısı, stereo Bluetooth, FM stereo ve internet radyo ile birlikte geliyor.

  Ürün hızlı internet bağlantısı için HSDPA bağlantısı ve S60 arayüzüne sahip. Bu da ürününüze uygulamalar, internet servisleri ve widget yükleyebilirsiniz demektir. Buna ek olarak ilk defa N serisi olmayan bir Nokia ürünü, N-Gage oyun platformuna giriş yapıyor.

  Yeni Nokia 5630 XpressMusic en ince ve en hafif N-Gage oyun cihazı aynı zamanda. 12mm kalınlığında ve sadece 83 gram. Müzik telefonu olmasına ek olarak aynı zamanda fotoğraf çekme ve video kayıt yeteğine de sahip. Flickr, Nokia paylaşım servisi Ovi gibi yerlere yükleyebileceğiniz video kayıt ve 3.2 megapiksel fotoğraf çekme kapasitesi bulunuyor. Kamerada çift LED Flash ve 4x yakınlaştırma bulunuyor.

  Yüksek hızda veri akışına izin veren HSDPA ve HSUPA’i destekliyor.

  Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  Nokia 5630 XpressMusic bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Vergiler ve ihracat eklemeleri hariç 199 Euro’dan satışa sunulacak.