• Hakkında.
 • İnternet Güvenliği


  İnternet Güvenliği Nedir?

  Günümüzde internet, yasadışı yolları kullanarak masum insanları maddi ve manevi zarara uğratan birey ve kuruluşların giderek arttığı sanal bir dünya haline geldi. Geliştirilen web tabanlı her yeni teknoloji, piyasaya sürüldükten hemen sonra, bunu kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyen kötü amaçlı kişiler tarafından izleniyor.

  Bilgisayar korsanı olarak adlandırılan bu kişiler ya da bunların oluşturduğu organizasyonlar, kişisel ve finansal bilgileri ele geçirmeye çalışıyor. Bunu da en fazla bir gün aktif olan zararlı yazılımlar dağıtan web siteleri tasarlayarak ya da güvenli sayılan web siteleri üzerinden geçici “zararlı” içerikler dağıtarak yapıyorlar.

  İnternet güvenliği alanında faaliyet gösteren şirketler ise kullanıma sundukları antivirüslerle kullanıcıların daha az zarar görmemesine çalışıyor. Bu şirketlerden AVG’nin Internet Security profesyonel ürünü, kullanıcıyı gerçek zamanlı ve kapsamlı olarak koruyarak internette rahat bir şekilde gezinmesini sağlıyor.

  İnternet üzerindeki tehditlerin yanı sıra bilinen ve bilinmeyen virüslere, casus yazılımlara, truva atlarına, solucanlara, bilgisayar korsanlarına ve gizli programlara karşı koruyan AVG Anti-Virus, web tabanlı tehditlere karşı gerçek zamanlı eksiksiz bir koruma sağlıyor. AVG Anti-Virus’e ek olarak AVG Internet Security, Safe Surf and Search ve Identity Protection teknolojilerini içeriyor. Safe Surf and Search teknolojileri gerçek zamanlı olarak zaralı web sayfalarına ve sadece siz tıklanılan zaman tehlikeli olan diğer siber tehlikelere karşı koruyor. AVG Identity Protection ise zarar vermeden önce yeni ve bilinmeyen tehlikeleri tespit etmek ve engellemek için geliştirilmiş davranış teknolojisini kullanarak bir adım daha ileriye gidiyor. Böylelikle kullanıcıyı, tüm zararlı ve casus yazılımların yanı sıra internette dolaşırken kişisel bilgileri tehdit eden kimlik hırsızlığı tehlikesine karşı da koruyor.

  AVG Anti-Virus; günümüzün hırsızlık tehditlerine karşı güvenilir koruma sunuyor. Böylelikle sorunsuz bir internet deneyimi için gerçek zamanlı güvenli arama ve sörf yapmak mümkün. Zararlı yazılımların bulaşmasından korkmadan web’den dosya indirebilir ve anlık mesajlaşma yazılımları üzerinden dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

  İnternet üzerinde bulunan zararlı yazılımların hızlı ve etkili bir şekilde tespit edilmesiyle bilinen casus yazılımların, virüslerin ve solucanların bulaşması engellenir. Geliştirilmiş anti-rootkit teknolojisi ile en karmaşık tekno akıllı bombalar bile etkisiz hale getirilir.

  AVG Anti-Virus devamlı koruma için otomatik güncelleme hizmeti veriyor. Sistemi yavaşlatmadan hızlı ve etkili performans gösteriyor. Kurulumu ve kullanımı kolay bir güvenlik çözümü sunuyor. Arka planda size varlığını hissettirmeden çalışıyor.

  AVG Internet Security, yukarıdaki korumaya ek olarak kendi kendine öğrenen, kişiselleştirilmiş anti-spam yazılımı ile gelen posta kutunuzu sahte postalardan koruyor. Akıllı güvenlik duvarı ile bilgisayar korsanlarını sessiz ve etkili bir şekilde sizden uzak tutuyor.

  Bilinen bilinmeyen virüsleri, casus yazılımları, arka planda çalışan programları, solucanları ve Truva Atlarını tespit ederek siliyor.

  Çevrimiçi olduğunuz her an kimlik hırsızlarına karşı koruma sağlıyor.

  Siz internette dolaşırken kötü amaçlı kişilerin görünmez saldırılarına karşı koruyor. İstediğiniz postalara dokunmaksızın sahte postaları engelliyor.

  167 ülkede 80 milyondan fazla tüketiciyi ve küçük işletmeyi her geçen gün artan web tehditlerine, virüslere, sahte postalara, siber dolandırıcılıklara ve bilgisayar korsanlarına karşı koruyan küresel bir güvenlik çözümleri şirketi AVG Technologies, Amsterdam merkezli bir şirket. Siber suça karşı verilen savaşta yaklaşık yirmi yıllık bir deneyime sahip.

  Dünyanın lider internet güvenlik yazılım şirketlerinden AVG Technologies, geçtiğimiz aylarda Türkçe sunduğu ücretsiz ürünlerin ardından bu defa da AVG Anti-Virus ve AVG Internet Security ürünlerinin profesyonel versiyonlarını Türkçe olarak kullanıcılara sunmaya başladı.

  ZAMAN