• Hakkında.
 • İphone4 sinyal sorununda güncelleme çözüm değil


  İphone4 sinyal sorununda güncelleme çözüm değil

  Apple’ın popüler telefonu iPhone’un en yeni modelindeki sinyal sorunu devam ediyor. Daha önce resmi bir açıklama yapan Apple, sorunun yazılım güncellemesi ile çözüleceğini duyurmuştu. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise AntenaSys ile ortak açıklama yapan Apple, konunun fazla abartıldığını söylemişti. Buna rağmen sorunu çözmek için uğraşmaya devam eden Apple, çalışmaları sonucunda ilk açıklamadaki yazılım güncellemesinin sanıldığı şekilde bir çözüm üretemeyeceğini keşfetti.

  Apple’ın kaybettiği iPhone nedeniyle firmanın kara listesine girmiş olan Gizmodo sitesi yine yapacağını yaptı ve bu olayın da peşine düştü. Apple’ın AppleCare destek hattını 3 kez arayan Gizmodo sonunda konuyla ilgili yanıtı almayı başardı. Son görüşmede yetkilinin yazılım güncellemesinin iPhone sinyal sorununu çözmeyeceğini öğrenen Gizmodo bu haberi de paylaşarak şimşekleri bir kez daha üzerine çekti.

  Şu aşamada sorunun nasıl çözüleceği ise net değil. Borsadaki değeri ile Microsoft’u bile geride bırakan Apple için bu sorun bir yıkım anlamına gelmiyor ama olayın daha da kötü bir noktaya gelmeden firmanın hayranlarını ile arasını düzeltmesi gerekiyor.

  kaynak