• Hakkında.
 • Logitech Harmony One


  http://medya.zaman.com.tr/2009/08/25/harmonyone.jpg

  Tek Elden Kumanda

  Hayatımıza televizyonun girişi oturduğumuz yerden elektronik cihazlara hükmetme isteğinin başlangıcıdır. Bu ilk adım bir kablo ucundaki kumandanın kullanılmaya başlanılmasıydı. Ancak gelişim hızlı devam etti. Bir süre sonra kasetle çalışan video oynatıcılar ve onların kumandaları hayatımıza girdi. Sonra televizyonlar için daha kaliteli görüntü alabilmek için uydu sistemleri ve reciver (alıcı)’lar kumanda serisine bir yenisini daha ekledi. Bunları DVD oynatıcılar, klimalar, aydınlatma sistemleri, perdeler vs. şeklinde arttırmak mümkün.

  Netice olarak başta hâkimiyet duygusu yaşatan kumandalar zamanla işkence çeşidi olmaya başladı. Çalışmaları için gerekli olan pillerin çevreye verdiği zarar da cabası.

  Size tanıttığım “Logitech Harmony One” bütün kumandaları bir kenara kaldırıp tek kumandayla bütün cihazları kontrol etmenizi sağlıyor.

  Cihazla birlikte bir kurulum CD’si ve şarj ünitesi geliyor. CD içindeki programı bilgisayarınıza kurduğunuzda aklınızdaki “acaba bizim televizyonu tanır mı?” soruları tamamen ortadan kalkıyor. Çünkü neredeyse dünya üzerindeki bütün markalar ve modelleri programda görmeniz mümkün.

  Kolay bir tanımlamanın ardından USB kablo ile bilgisayarınıza bağladığınız Logitech Harmony One artık kullanıma hazır hale geliyor. Kumanda üzerinde her tür cihaz için gerekli olabilecek tuşlar bulunuyor. Bunun yanında dokunmatik ekran sayesinde cihazlar arasında hızlı ve kolay geçiş sağlanıyor.Zemin aydınlatması ve şarjlı pili sayesinde kullanımı kolaylaştırıyor.

  Hayatımıza giren bütün kumandalı cihazları tanımlayıp rahatça kullanabileceğiniz Logitech Harmony One 250$ gibi oldukça yüksek bir fiyata satılıyor.

  Yasin Gençoğlu

  ZAMAN